Sul on väljakutse, millele otsid lahendust? Anna meile sellest teada!

Kuni 28. jaanuarini on kohalikud omavalitsused, suurettevõtted, ettevõtjad, teadlased, poliitika kujundajad, teenuste kujundajad, IT-arendajad jt oodatud esitama väljakutseid, millele seejärel hakatakse lahendusi otsima. Lahenduste inkubatsiooni ja piloteerimist toetatakse 2 miljoni euroga.

Millised väljakutsed on oodatud?

Urban Techi väljakutsete puhul on oluline silmas pidada kahte asja. Esiteks, väljakutsed peaksid olema lahendatavad läbi tehnoloogia ja lahenduste juurutamine ja rakendamine peaks olema tehtav pilootprogrammi tingimustes (umbes kuus kuud lahenduse kasutuselevõtuks ja arendamiseks, pilootprojekti kogumaksumus kuni 60 000€). Teiseks peavad lahendused olema seotud projekti fookusvaldkondadega, ehk siis rohe- ja tervisetehnoloogiad ning mobiilsus ja tark linn. Väljakutsed võivad olla erinevas küpsusastmes ning projekti meeskond aitab need konkursi raames esitletavaks teha ning teeb ka kõik selleks, et õiged partnerid leida.

Väljakutsed võivad olla seotud ettevõttesiseste protsesside ja efektiivsusega, ettevõtte tooteportfelli arendamisega, ettevõtte uute väljakutsete või strateegiliste ärisuundadega. Kindlasti peaks väljakutse sõnastus olema piisavalt konkreetne, et sellele lahendust pakkuv vastaspool leida. Näiteks meil on täna juba tekkinud koostöö kohalike omavalitsustega, kes otsivad linnaruumi konkreetseid tehnilisi lahendusi, sh näiteks ühistranspordi planeerimiseks, tänavate hoolduse korraldamiseks ja jälgimiseks, valgustuslahenduste efektiivsemaks muutmiseks jne. Erasektori poolelt on tulnud väljakutseid, mis soovivad näiteks leida oma senisele tooteportfellile uusi täiendusi (uute funktsioonide arendamine) või soovivad enda majasiseseid protsesse (dokumentide ja info haldust) efektiivsemaks muuta.

Mis tähtajaks ja kuidas väljakutse esitada?

Väljakutseid saab esitada kuni 28. jaanuarini 2022. Täiendava informatsiooni saamiseks ning väljakutsete esitamiseks palun kontakteeru kristiina.libe@tehnopol.ee.

Projektist

Urban Tech projekti kaheksas partnerriigis kogutakse kokku 300 peamist väljakutset ja probleemi kolmes fookusvaldkonnas (rohetehnoloogia, tervisetehnoloogia ja tark linn). Väljakutsed kategoriseeritakse ja väljakutsete andmebaas muudetakse virtuaalseks raamatukoguks (Virtual Library), mis on avaldatud URBAN TECH Open Space’is. Seejärel kutsutakse üles idufirmasid ja VKEsid IKT-, energeetika-, transpordi-, uute materjalide, turvalisuse, biotehnoloogia ja personaliseeritud meditsiini ning muudest sektoritest partnerriikides ning kogu Euroopa Liidus esitama lahendusi, mis lahendavad kogutud väljakutseid. Pärast seda, kui väljakutsetele on leitud vastavad lahendused, korraldatakse 16 rahvusvahelist häkatoni. Häkatonide tulemusel valitakse välja potentsiaalsed toimivad koostööd väljakutsete omanike ja lahenduste pakkujate vahel, kes saavad liituda rahvusvahelise inkubatsiooniprogrammiga, millele järgneb lahenduste piloteerimine.

Väljakutsete esindajatel on ainulaadne võimalus luua uusi rahvusvahelisi kontakte ning saada täpselt nende probleemile vastav lahendus. Lahenduste inkubatsiooni ja piloteerimist toetab projekt 2 miljoni euroga.

Projekt sai rahastuse Euroopa Liidu teaduse ja innovatsiooniprogrammist Horizon 2020 grandilepingu nr 101005301 alusel.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega