Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendi annab 100 000 euroga hoogu tehisintellekti iduettevõtetele

Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendis alustas teekonda kümme idufirmat, kes soovivad oma protsessidesse kaasata tehisintellekti. Kiirendis osalevaid ettevõtteid toetatakse kokku 100 000 euroga.  

AI kiirendi eesmärgiks on toetada tugevaid tehisintellektil põhinevaid tehnoloogiaettevõtteid, kelle lahendustega viiakse väikese ja keskmise suurusega ettevõtete tootmine, protsessid või tooted uuele tasemele. Kiirendisse oodati tehnoloogiapõhiseid iduettevõtteid, nii olemasolevate hargettevõtete (spin-off) tiime kui ka teadlaste ja tudengite meeskondi, kelle ideed ja lahendused kasutavad tehisintellekti ning on suunatud nii tööstuse kui ka andmeintensiivsetele ettevõtetele. Eelduseks oli eskaleeritav tehisintellektil põhinev äriidee, olemasolev prototüüp või võimekus see luua kiirendi ajal ning pühendunud ja vajalike oskustega meeskond. 

6-kuulise kiirendi vältel läbivad ettevõtted mitmekülgse koolitusprogrammi, valdkonna tipud ja eksperdid aitavad ettevõtetel ideid viimistleda ning turuküpseks muuta. Lisaks saab iga ettevõte 10 000-eurose toetuse.  

“Viimase poole aasta jooksul on tehisintellekt jõudnud väga paljude inimeste arvutitesse ning seda kasutatakse nii meelelahutuseks kui ka tööriistana igapäevaste tööülesannete täitmisel. Enamike jaoks on AI siiski uus tehnoloogia, mille kasutusvõimalusi alles otsitakse. Samas on juba täna selgelt valdkondi ja ettevõtteid, kus AI aitab teha protsesse oluliselt efektiivsemaks või luua täiesti uusi rakendusi ja ärimudeleid. Kiirendisse kandideeris kokku ligi 50 põnevat tiimi, mis tõestab, et teema on väga aktuaalne ja paljud ettevõtted näevad valdkonnas uusi ärivõimalusi,” ütles Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai.  

Kiirendisse pääsesid:  

10Lines – arendab AI abil võimekust kasutada joonimisrobotit ka suurte hoonete kõrval. 

Augmental Technologies – arendab AI-põhist tarkvara füsioterapeutidele, mis aitab visualiseerida patsientide liigutusi ja ravi progressi. 

Edumus Education – arendab tehisintellektipõhist õpiassistenti. 

RAIKU Packaging – arendab masinnägemise võimekust, mida rakendada tootmisprotsessis.  

Ratel Robotics – arendab UGV (unmanned ground vehicle ehk mehitamata maismaasõiduki) nutika tarkvaraga prototüüpi. 

DriveX – arendab tehisintellektipõhist sõidukite vigastuste tuvastamist ning parandustööde keskkonnajalajälje mõõtmist. 

Rexplorer – arendab päikeseenergia digitaalset kaksikut elu- ja ärihoonete katustele.  

Scapelyse.com – arendab e-lahendust, mis võimaldaks maaomanikel leida parimaid ja optimaalsemaid lahendusi oma maa kasutamiseks.  

Thumbly.ai – arendab AI-põhist pisipildi loojat YouTube’i videote jaoks.  

Flowbase – arendab masinnägemistehnoloogiat ja sellele tuginevat SaaS rakendust, mis võimendab protsessiinseneri tööd.  

AI kiirendi on osa Tehnopoli AI arenguprogrammist, mille elluviimist toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Arenguprogrammi raames toimub septembris AI töötuba kõigile ettevõtetele, kes soovivad arendada AI-põhist toodet/teenust, oodatud ka tööstusettevõtted oma protsessiuuendustega. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega