Tööandjad soovivad üha enam panustada töötajate vaimsesse tervisesse

Minudoc.ee

Tehnopoli juhitud Connected Health klastri liige MinuDoc on Eesti suurim video ja veebivestluse teel isikustatud tervisekonsultatsioone vahendav platvorm, mis võimaldab patsiendil distantsilt saada kvalifitseeritud arstilt isikustatud nõu. Üha enam keskendub platvorm ka vaimsele tervisele ja selle valdkonna teenuste pakkumisele.

MinuDoci juhatuse liige Tarmo Pihl rääkis, et alguses oli nende pakettides peamiselt fookuses füüsiline tervis, ent kaasatud oli ka vaimne tervis. Umbes kaks aastat tagasi märkasid nad, et üha enam ärikliente pöördus nende poole palvega teha vaimsele tervisele täitsa eraldi pakett. Täna on MinuDoc suurim vaimse tervise digilahenduse pakkuja Eestis ja Pihli sõnul on vaimse tervise pakett hetkel nende kõige populaarsem toode.

Vajadus üha kasvab

„Hiljutised uuringud on näidanud, et üle 90% töötajatest tunneb stressi, kolmandik ütleb, et stressilävi on liiga kõrge. Seda fooni mõjutavad nii koroonapandeemia kui ka sõda. Soov vaimse tervise teenuseid tarbida on üha süvenev ja seda on näha ka põlvkondade lõikes – mida nooremad organisatsioonid, seda rohkem seda teenust kasutatakse,“ rääkis Pihl.

Töötajate probleemidest alla poole on seotud töökeskkonnaga – enamik probleeme tuleb kaasa mujalt. Enim levinud kaebused on ärevus, väsimus ja muretsemine. See aga ei tähenda, et need probleemid ei vaja tööandja sekkumist, kuna need mõjutavad inimest ka tööl olles.

MinuDocil on nii majasisesed psühholoogid, kes katavad esmase probleemi, ent lisaks on neil ka väga suur tugivõrgustik majaväliseid psühholooge. See on arvestatav panus töötervishoiu valdkonda, pakkudes tuge nii töötajatele kui tööandjatele. „Kui tööandja pakub töötajatele teatud tervisealaseid hüvesid, siis üks neist võiks olla kiire ja lihtne ligipääs arstile,“ nentis Pihl. Ta lisas, et täna kasutab üle poole nende klientidest ainult vaimse tervise paketti.

Kõigest nelja aasta eest loodud platvorm on tänaseks laienenud ka väljapoole Eestit – MinuDoc pakub vaimse tervise teenuseid 14 keeles ja 20 riigis. Tarmo Pihl ütles, et klientide tagasiside nii Eestis kui välismaal on olnud väga hea.

Kuidas see siis käib?

MinuDoci vaimse tervise lahendust on võrdlemisi lihtne kasutada. Esmalt toimub nõustamine veebivestluse vahendusel, kus kasutajal tuleb valida sõnapilvest need sõnad, mis iseloomustavad tema seisundit kõige paremini. Seejärel avaneb võimalus vestelda psühholoogiga. Pihl sõnas, et see võib olla kiire konsultatsioon mõne majasisese psühholoogiga või siis suunatakse inimene mõne koostööpartneri poole.

Lisaks psühholoogidele on platvormil olemas ka coach’id ja superviisorid ehk võimalik on tegeleda ka nende teemadega, mis puudutavad personaalset arengut, eesmärkide seadmist, läbipõlemise vältimist jms.

Töötaja saab kuni kaheksa korda aastas käia vaimse tervise spetsialisti juures ja seda kõike kaugteenusena. Lisaks pakub MinuDoc tööandjale igas kvartalis anonüümset tagasisidet ettevõttes levinud probleemidest. Tööandja saab ka soovitusi, mida võiks organisatsioonis muuta ja vajadusel korraldab MinuDoc ka vaimse tervise loenguid töökohtades.

Täna kasutavad MinuDoci teenuseid sellised ettevõtted nagu Bolt, Telia, Elisa, Tele2, SEB, Kühne-Nagel, Nortal, Kultuuriministeerium, Tamro Eesti, BENU, Testlio, GeniusSports, Äripäev jpt. MinuDoci teenustega saab lähemalt tutvuda nende kodulehel.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhitav Connected Health klaster on Eesti suurim tervisetehnoloogia kogukond, mis koondab nii terviseteenuse osutajaid, tervisetehnoloogia ettevõtteid kui ka kõiki teisi valdkonna olulisi huvigruppe. Klastri abiga on võimalik teha siseriiklikke koostööprojekte ning eksportida tervisetehnoloogilisi lahendusi ka teistesse riikidesse. Klastri tegevusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega