Eesti ettevõtted kohtusid ÜRO organisatsioonidega ja tutvusid hankeprotsessidega

Eesti ettevõtted kohtusid ÜRO organisatsioonidega ja tutvusid hankeprotsessidega

Enam kui 20 ettevõtet Eestist, Soomest ja Lätist külastasid Genfis ÜRO ja CERNi peakontoreid, leidmaks uusi võimalusi koostööks rahvusvaheliste organisatsioonidega. See oli ainulaadne võimalus suhelda otse taoliste suurte tegijatega ja saada ülevaade nende hankeprotsessidest.  

Tegemist oli kahepäevase visiidiga: esimesel päeval said ettevõtted ülevaate ÜRO organisatsioonide hankeprotsessidest, seminaripäeva avas Riia Salsa-Audiffren, Eesti suursaadik ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis. Teisel päeval külastati Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN), kus toimunud seminaril said ettevõtted ülevaate CERNi hankeprotsessist ja kohtusid Robert Aarega, Eesti esindajaga CERNis. Lisaks külastati CERNi esimest Sünkrotsüklotroni kiirendit (Synchrocyclotron, alumistel piltidel), kus toimusid esimesed katsed osakeste ja tuumafüüsikas. 

Ettevõtted said kohtumistelt põhjaliku ülevaate, milline on ÜRO hankeprotsess ja ettevõtetel oli võimalus üks-ühele kohtuda erinevate ÜRO organisatsioonide esindajatega (nt ÜRO peakontorist, Rahvusvahelise Tööorganisatsioonist, ÜRO Pagulaste Agentuurist, Maailma Intellektuaalomandi Organisatsioonist, Maailma Meteoroloogiaorganisatsioonist, Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest).  

Eesti ettevõtetest käisid visiidil Proud Engineers, Cognuse, Radius Machining, Harju Elekter Estonia, Nortal ja CYBERARCH.  

Olulisi mõtteteri, mida kohtumistelt kaasa võeti: 

  • innovaatilised lahendused on teretulnud. Kui ettevõtte innovatsioon vastab ÜRO nõuetele, siis tasub kindlasti hangetest osa võtta.  
  • väikese ja keskmise suurusega ettevõtted võiks olla hangetes edukamad, kui nad moodustavad konsortsiume ja teevad koostööd.  
  • hangetes pannakse üha suuremat rõhku jätkusuutlikkusele – seda nii keskkonna- kui sotsiaalmajanduslikus mõttes.  

Visiit toimus projekti “Promoting Export to International NGOs” raames, mida rahastatakse Interreg Kesk-Läänemere programmist ning mille eesmärk on toetada ja nõustada väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid konsortsiumite moodustamisel, selleks et nad oleks paremini valmistunud osalemaks erinevates rahvusvaheliste organisatsioonide hangetes. 

Visiidi toimumisel olid suureks abiks Eesti alaline esindus ÜRO juures Genfis ja Soome alaline esindus ÜRO juures Genfis. 

Projektipartnerid on teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Business Turku, Business Tampere, Läti IT klaster, RISE Research Institutes of Sweden. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega