Kopsuvähi patsiendi teekonna arendusprojekt

Kopsuvähi patsiendi teekonna arendusprojekti eesmärk on muuta kopsuvähi patsiendi teekond terviklikumaks ja tagada võimalused haigusega paremaks toimetulekuks. Kaasates erinevaid osapooli, tagatakse üleriigiline vaade, kaardistatakse teekond esimeste sümptomite tekkimise eelsest ajast kuni surmani või tervenemiseni, sõltumata inimese elukohast. Seejärel teekond valideerideeritakse ja prioriseeritakse valupunktid. Viimases etapis otsitakse valupunktidele uudseid lahendusi, et muuta vähipatsiendi teekond sujuvamaks.

Projekti elluviimine toimub era- ja avaliku sektori partnerluses: avalik sektor (Sotsiaalministeerium, Tervisekassa) ja erasektor (tervishoiuettevõtted AstraZeneca, MSD, Roche) ning koostööplatvormina Tehnopoli juhitud Connected Health klaster.

Projekti elluviimisse kaasatakse probleemi omanikud: kopsuvähi patsiendid ja nende lähedased ning kõik patsiendi teekonna olulised osapooled (arstid ja teised spetsialistid, erialaseltsid, haiglad, sotsiaalteenuste pakkujad, jt.). Samuti kaasatakse tervisesüsteemi otsustajad. Kolmandas etapis (lahenduste genereerimine) kaasatakse lisaks tervisetehnoloogia ettevõtted ja idufirmad kui potentsiaalsed lahenduste pakkujadarendajad.

Projekti kestvus: 2023-2024

Projekti kohta saad lähemalt lugeda siit: EST; ENG

Paulin Jürjens_Tehnopol

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega