Kuidas olla oma äris sama edukas nagu Madonna on meelelahutuses?

Stocholm Resillience Centre´i asedirektor Victor Galazi sõnul peab iga ettevõte pidevalt uuenema ja oma tegevust vajadusel ümber mõtestama, et olla oma valdkonnas eesliinil nagu Madonna on muusikatööstuses.

Nordic-Baltic Dynamics (NBD) konverentsi üks peaesinejatest Victor Galaz usub, et suurim viga, mida ettevõtted tänapäeval teevad, on oma toote või teenuse arendamisel keskendumine korraga vaid ühele muutujale või trendile. “Tõeline innovatsioon tekib siis, kui õnnestub samaaegselt ühendada mitu trendi, näiteks tolmendamisteenuse vajadus ühendatuna robootika ja tehisintellektiga,” selgitab Galaz.

Galaz usub, et teaduspargid saavad tekitada katsetamiseks ja n-ö kastist välja mõtlemiseks turvalise keskkonna, et ettevõtted muutuksid üha jätkusuutlikumaks. Vaid nii saavad Galazi hinnangul tekkida uuenduslikud ideed, mis viivad tõelise innovatsioonini.

Teatame uhkusega, et Nordic Business Forum valis septembris NBD teise peaesineja Reet Ausi Põhja-Euroopa 20 kõige vastutustundlikuma juhi hulka. Forum märgib, et maailmas toimub paradigma muutus ja jätkusuutlikkus muutub üha rohkem edukate ühiskondade indikaatoriks. Reet Aus on suurepärane näide, kuidas on võimalik ise soovitud muutusi ellu kutsuda ja olla oma tegevuses seejuures edukas.

Victor Galaz on Stockholm Resillience Centre´i asedirektor. Tema peamiseks uurimissuunaks on planeedi ja tehnoloogia muutustega ühiskonna jaoks kaasnevad ohud ning võimalused. Galazi artikleid on avaldanud The Guardian, Wired, New Scientist ja Nature.

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasjaks on moemaailma eetilisemaks muutmine ning taasväärtustava moekeskkonna arendamine. Väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkivaid jääkmaterjale disaini abil tagasi tootmisse suunata, vähendades sellega märgatavalt moetööstuse keskkonnamõju. Võimalustest rakendada upcycling meetodit moetööstuses on valminud ka UPMADE® sertifikaat, mis hõlmab kogu tekstiilitoote elutsükli analüüsi ning loob võimalusi ära kasutada materjalide täit potentsiaali.

Nordic-Baltic Dynamics innovatsioonikonverents toimub 26.-27. oktoobrini Stockholmis, tuues kokku üle 200 innovatsiooniedendaja Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja mujalt.

Lisainfo piletite ja programmi kohta leiad siit: https://www.nordicbalticdynamics.eu

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega