MELT innovatsioonifoorum tõi kokku pea 1500 vaatajat

MELT innovatsioonifoorum sai möödunud nädalal eduka lõpu ning loodame, et kõik osalejad said ürituselt kuhjaga inspiratsiooni. Terve päeva jooksul jälgis üritust ühtekokku suisa 1430 inimest.

Konverentsi avas sinimajanduse ekspert Gunter Pauli, kes ootamatult keeruliste olude tõttu oli sunnitud ettekande toimumispaika muutma. Pärast põnevat avaettekannet toimus ühtekokku üheksa paneeldiskussiooni, mille vältel puudutati teemasid hõbemajandusest targa linna lahendusteni. 

Paneeldiskussioonis, mis käsitles ettevõtte suuruse olulisust laiemate ühiskondlike muutuste vedamisel, leiti, et initsiatiivi ülesnäitamise võimekus on nii suurtel kui väikestel ettevõtetel. Samuti toodi välja, et tarbijad peavad näitama välja huvi keskkonnasõbralike teenuste ja toodete vastu ning neid võimalusel ka ostma, et suurem muutus saaks toimuda. Puudutades riiklikku konteksti leiti, et Eesti on hea paik riigi rohepöördeks tervikuna: meie võimukoridor lühike ning rahvaarv on väike, mis võimaldab riiklikul tasemel teha ühiskondlikke kokkuleppeid ja viia ellu kiireid muutusi ja algatusi. 

Sessioon, mille raames käsitleti võimalikke muutusi pärast COVID-19 kriisi, tõi üritusturundusagentuuri loovdirektor ja partner Martin Rauam välja, et kogu ürituskorralduse olemus muutus kriisi tõttu. “Suur osa ürituse efektist tekib suhtlusest, kohast, joogist, dekoratsioonidest ja üks osa siis see sisuline pool, mis polnud aga tihti peamine trigger. Kui alles jäi ainult sisu, siis see on see, millega tuli tööle hakata. Zoomi konverentsidel on muidugi ka omad eelised – erinevad küsitlused näitavad, et tänu Zoomi platvormile võetakse konverentsidest osa rohkem kui varem. Samuti saab kaasata läbi veebiplatvormide esinejaid, kes muidu ei saaks osaleda. Miinuseks on siinjuures aga ka Zoomi väsimus,” sõnas Rauam.

Konverentsi järelevaatamiseks hoia silm peal Tehnopoli Facebooki lehel.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega