Connected Health Cluster X Triumf Health X VATEK: Vaimse tervise ellujäämiskursus

Tehnopoli linnaku päeval toimus vaimse tervise teemalise taskuhäälingu avalik salvestus, kus räägiti sellest, kuidas märgata ja ennetada vaimse tervise probleeme, võimalikult paljudeni abiga jõuda, digilahendusi kasutada ja enda panust anda.

Vaimne tervis on sama oluline kui füüsiline ja selle eest tuleb ka samamoodi hoolitseda. Vaimse tervise probleemid on kogu aeg olemas olnud, ent maailma vallutav pandeemia on need esiplaanile tõstnud ja kahjuks esineb neid probleeme üha enam ka noorte hulgas.

  • Mida kujutab endast ennetamine ehk kuidas märgata probleemi, mida silmaga ei näe?
  • Kuidas jõuda iga inimeseni, olenemata vanusest või digitaalsetest võimetest?
  • Millised digilahendused toetavad vaimset tervist ja kes peaks neid arendama?
  • Kuidas vähendada vaimse tervise riskifaktoreid ja tugevdada kaitsefaktoreid?
  • Kuidas anda oma panus, et vaimse tervise valdkonnas toimuksid hädavajalikud muutused?

16. septembril arutlesid neil teemadel Tehnopoli juhitud Connected Health klastri juht Piret Hirv, Triumf Healthi asutaja Kadri Haljas ja Eesti Vaimse Tervise Koalitsiooni (VATEK) juhataja Ott Oja. Arutelu salvestati ka podcastina.

Triumf Health on vaimse tervise valdkonnas tegutsev iduettevõtte, mille eesmärgiks on luua mänge, mis toetaks laste vaimset tervist. Eesti Vaimse Tervise Koalitsioon koondab kokku erinevaid liikumisi ja ettevõtteid, kes panustavad vaimse tervise valdkonna parendamisse.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega