Tervishoiutöötajate digitaalne tugiplatvorm CoNurse on abiks ka patsiendi lähedastele

EASi rakendusuuringute programm eraldas seekordses taotlusvoorus raha Tehnopol Startup Inkubaatori vilistlasele ja Connected Health klastri liikmele Cognusele, kes arendab toetuse abil edasi CoNurse’i platvormi. CoNurse võimaldab õendustegevusega seotud juhendite ja protokollide mugavat töövoogu integreerimist, ent saab olla toeks ka näiteks insuldipatsiendi lähedastele.

Esmajoones loodi platvorm meditsiiniõdedele protseduuride läbiviimise toetamiseks, kuid tänaseks on see ka töövahend õpilastele ja karjääri alustavatele õdedele, aidates tõhusalt protseduure õppida ning kinnistada. Kogenud õdedele pakub CoNurse tuge kriitiliste, keerukate ning harva esinevate protseduuride läbiviimisel ja meeldetuletamisel. Muu hulgas toetab nutitelefoniga kasutatav rakendus õdesid ka meditsiiniseadmete seadistamisel ning uuringute läbiviimisel.

„Meditsiinipersonal töötab sageli erinevates osakondades ja haiglates. Sellistes olukordades võib juhtuda, et õed peavad läbi viima protseduure, mida nad pole tükk aega teinud, või tegema protseduure neile harjumuspärasest teistmoodi. CoNurse toetab õdesid uutes olukordades ning annab keerukaid juhiseid edasi lihtsalt ja kergesti hoomataval viisil,“ selgitas Cognuse’i asutaja ja tegevjuht Andres Mellik.

Lisaks medõdedele on rakendus toeks ka lähedastele. Insuldi juhtprojekti raames kasutavad Ida-Viru Keskhaiglas CoNurse’i lahendust insuldipatsientide lähedased, kes leiavad mobiilirakendusest vajalikud rehabilitatsiooni harjutused ja juhtnöörid koduse taastusravi toetamiseks. Lisaks medõdedele ja lähedastele kindlustunde tagamisele aitab CoNurse’i kasutamine oluliselt vähendada ravist kõrvalekaldeid, meditsiinilisi vigu ning tüsistuste tekkimist kodustes tingimustes.

Lisarahastus teeb lahenduse veelgi nutikamaks

Rakendusuuringute programmi raames täiendatakse CoNurse’i lahendust mudeliga, mis aitab teha kindlaks, millal vajab õde protseduuri läbiviimisel lisatuge. Näiteks arvestab mudel protseduuri keerukuse, õe kogemuse ja väsimusega ning mitme muu faktoriga.

Rakenduse edasiarenduseks käib tihe arenduskoostöö Cyberneticaga, et kaardistada praegune CoNurse’i staatus ning modelleerida tulevane lahendus. Projekti käigus viiakse  läbi intervjuusid õdede ja õendusjuhtidega erinevatest haiglatest, sealhulgas on kaasatud Johns Hopkins ülikoolihaigla USAs ja Bambergi akadeemia Saksamaal. Eesmärgiks on luua õdedest koosnev nõuandev kogu, mis panustab praktiliste kogemuste baasil CoNurse’i edasistesse arengutesse ja annab jooksvat tagasisidet.

CoNurse’i projektile eraldati EASi rakendusuuringute programmist 561 165.75 eurot. Projekt koosneb rakendusuuringust ja tootearendusest. Projekti elluviimine algas käesoleva aasta jaanuaris ja lõpeb 2023. aasta detsembris.

EASi rakendusuuringute programmi sihtgrupiks on ettevõtted, kes on valmis investeerima innovaatiliste toodete/teenuste arendustegevusse ja kelle projektid teostatakse nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades. Täpsemalt saab lugeda: eas.ee/teenus/rakendusuuringuteprogramm

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhitav Connected Health klaster on Eesti suurim tervisetehnoloogia kogukond, mis koondab nii terviseteenuse osutajaid, tervisetehnoloogia ettevõtteid kui ka kõiki teisi valdkonna olulisi huvigruppe. Klastri abiga on võimalik teha siseriiklikke koostööprojekte ning eksportida tervisetehnoloogilisi lahendusi ka teistesse riikidesse. Klastri tegevusi kaasfinantseerib EAS. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega