08.05.2024
Vaata otse, millised kodumaised ettevõtted plaanivad kasutusele võtta tehisintellekti
Reedel, 10. mail selgub Tehnopoli AI töötoas, millised Eesti ettevõtted saavad toetust, et ellu viia tehisintellektiga seotud pilootprojekte. Töötuba on osa Tehnopoli AI arenguprogrammist, mille eesmärk on aidata Eesti ettevõtetel kasutusele võtta tehisintellekti lahendusi, tõstes sellega nende konkurentsivõimet ja tagades Eesti majanduse kestlikkuse ka tulevikus.
AI töötoas osalevad ettevõtted, kes plaanivad oma protsessidesse mingil moel kaasata tehisintellekti. Töötoa jooksul teevad osalejad koostööd pilootprojekti koostamisel, visandades tehnilised lahendused, valideerides kaubanduslikku väärtust ja koostades terviklikku projektiplaani. Ekspertidest mentorid juhendavad tiime igal sammul.
10. mail esitlevad tiimid oma uuenduslikke ideid žüriile, mis koosneb valdkonna ekspertidest. Žürii annab tiimidele tagasisidet ja otsustab, millised projektid saavad sel korral rahastuse. Kokku jagatakse välja 269 100 eurot, valitud tiimidel on võimalik oma projektile saada kuni 75 000 eurot toetust.
Töötoas esitlevad oma pilootprojekte: Barrus, Complok, Creatomus Solutions, Crespect, Ektaco, Pimedate Ööde Filmifestival, ELDYCare, Electric Terminal, Elnora AI, Fusebox, ibiot, Inspirators!, LiTech, Menken Trials, Nafta Films, PlanPro, SEE Insurance Broker, Smarten Logistics, Terviseabi, uku.ai.
Päevakava:
9.00 Kohv ja kogunemine
9.15 Päeva ja ekspertide paneeli liikmete tutvustus
9.30 AI projektide esitlused koos küsimuste ja vastustega
10.30 Paus
10.40 AI projektide esitlused koos küsimuste ja vastustega
11.40 Lõuna
12.10 AI projektide esitlused koos küsimuste ja vastustega
13.00 Paus
13.10 AI projektide esitlused koos küsimuste ja vastustega
13.50 Paus
14.00 Ekspertide omavaheline arutelu, samal ajal TalTechi, Tehnopoli, AIRE ettekanded
15.15 AI töötoa kokkuvõte, tagasiside ja rahastatud projektide väljakuulutamine
16.00 Töötoa lõpp
AI arenguprogrammi lõi teadus- ja ärilinnak Tehnopol koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga KRATT-tehnoloogiate kasutuselevõtuks Eestis. Arenguprogramm koosneb kahest töötoast aastas, AI-põhiste pilootprojektide rahastamisest, AI kiirendist ja eelseminarist, AI ideepäevadest ning kogemuslugude jagamisest. AI arenguprogramm teeb sisulist koostööd tehisintellekti ja robootikakeskusega AIRE.