Tehnopol Matchmaking ala tehnoloogiakonverentsil Latitude59

Juba sel nädalal, 24.-25. mail toimub Eesti tehnoloogiaürituste lipulaev, Balti- ja Põhjamaade suurim tehnoloogiakonverents Latitude 59. Teaduspark Tehnopol kutsub kõiki konverentsi külastajaid Tehnopol Matchmaking alale, mis on parim kohtumispaik startupidele, potensiaalsetele investoritele ja maailmatasemel mentoritele! 

Kuid mitte ainult! Tehnopoli alal leiab kasulikku infot kosmosetehnoloogiast kuni rohetehnoloogiani, teavet erinevate investeeringuprogrammide ja kiirendite kohta ning palju muud põnevat. 

Lae alla Latitude59 ametlik mobiiliäpp Brella ning hakka kokkusaamisi organiseerima! 

Kohtumiseni Latitude59-l Tehnopoli Matchmaking alal! 

Vaata lisa http://latitude59.ee

Uus Eesti startup aitab üüripindade omanikel üürniku tausta kontrollida

Nädalavahetusel Helsingis toimunud Soome ühel suurimal häkatonil Ultrahack võidutsenud Eesti startup Securebadger aitab üürikinnisvara omanikul lihtsalt ja seaduslikult enne üürilepingu sõlmimist kontrollida üürilise tausta.

Securebadgeri kaasasutaja Karl Märka sõnul on üürileandjal täna väga keeruline kontrollida võimaliku üürniku tausta. „Enamasti inimesed guugeldavad, vaatavad üürniku sotsiaalmeedia kontosid ning vahel harva kontrollivad karistusregistrit. See kõik võtab aga palju aega ning ei anna sugugi terviklikku ülevaadet üürniku maksevõimest ning usaldusväärsusest. Meie eesmärk on üürniku nõusoleku alusel pärida üürniku andmeid erinevatest riiklikest registritest, pangast ning muudest allikatest, koostada nende andmete põhjal üürniku riskiprofiil skaalal ühest sajani ning üürniku isikuandmeid avaldamata aidata kinnisvaraomanikul teha selle põhjal kaalutletud otsus. Taustakontrolli põhiteenust pakume kinnisvaraomanikele tasuta.“ selgitas Märka.

Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuhi Triin Ilvese sõnul otsiti nädalavahetusel Soomest uusi ja põnevaid lahendusi, mida oleks võimalik esialgu kasutada nii Eestis kui ka Soomes ning millel oleks selget laienemispotentsiaali. „Olen rõõmus, et Talsinki nimelisel konkursil osales 9 ägedat projekti, millel on kindlasti potentsiaali areneda reaalseteks toodeteks ja teenusteks. Näeme ka võidumeeskonnas suurt potentsiaali ning tervitame neid hea meelega oma inkubaatoris,“ rääkis Ilves.

  

Lisaks Securebagerile said auhinna ka Forest Live Navigator, Morora ja Offiship.

Forest Live Navigator arendab liitreaalsusel põhinevat metsa- ja matkaradade navigeerimissüsteemi. Kui inimesed on linnades harjunud kasutama näiteks Google Mapsi, siis metsas liikujat see enamasti väga ei aita, kuna metsaradu sinna kantud ei ole. Forest Live Navigator loodab teha koostööd erinevate organisatsioonidega, et arendada välja lahendus, mis aitaks matkajatel valitud metsarajal püsida.

Morora arendab moodsat kaubavedude lahendust. Sageli on väikevedude tegijad silmitsi olukorraga, kus neilt tellitakse küll teenus ühte suunda, kuid tagasi alguspunkti liiguvad nad tühja autoga. Morora aitab ühendada kauba saatjad sobiva vedajaga.

Offiship loodab tulevikus ehitada Helsingi ja Tallinna vahel liikuva uudse kontorilaeva, mille pardal on ärimeestel võimalik koosolekuid pidada, bürood rentida ning soovi korral ka ööbida. Laev väljub nii Tallinna kui ka Helsingi suunal kord päevas ning seisab päeva jooksul kai ääres.

 

Sotsiaalhoolekande innovatsioonipäev tõi kokku üle poolesaja osaleja

Innovatsiooniga ei tegele mitte ainult startupid ja edukad suurettevõtted vaid üha rohkem mõtlevad ka erinevad avaliku sektori asutused, kuidas pakkuda inimestele paremaid teenuseid ning kuidas protsesse tõhusamaks ja mugavamaks muuta.

8. mail kohtusid Teaduspargis Tehnopol Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti kutsel sotsiaalhoolekande eksperdid ja tehnoloogiafirmad, et leida üheskoos uudseid lahedusi olulistele sotsiaalhoolekande igapäevatöös ettetulevatele probleemidele.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on sellised ideepäevad väga olulised, kuna praktikuid ja ettevõtjaid ühiselt laua taha kutsudes saavad probleemid üksteisele selgemaks ja selle pinnalt on võimalik välja töötada vajalikke uusi lahendusi. Ühtlasi rõhutas Mölder, et sotsiaalteenuse juures ei tasu ära unustada kõige tähtsamat - inimest.

Eestis tervisetehnoloogia ettevõtteid ühendava Connected Health klastri innovatsioonijuhi Kitty Kubo sõnul sünnivad parimad lahendused reaalsetest  vajadusest ja erinevate sektorite koostöös. Selles osas näitab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet oma avatusega uutele ideedele ja tehnoloogiafirmadega koostööle teistele avaliku sektori asutustele head eeskuju.  

  

Innovatsioonipäeval avasid probleemide „omanikud“ vajadusi, kommenteerisid ideid ja kohapeal moodustatud arendustiimides töötati päeva jooksul mitme erineva lahendusideega. Osalejate poolt parimaks hääletati üle-eestiline platvorm koduhoolduse klientide toidu- ja esmatarbekaupade tellimiseks, kojuveoks ja arveldamiseks, mis tuleb arendada välja arevstades sihtrühma vajadusi ja koostöös olemasolevate e-poe- ja veoteenuse pakkujatega.

Teised ideed olid: tahvelarvuti rakendus hooldustöötajatele hoolduskava täitmise tõhusamaks korraldamiseks, eakatele klientidele vastavalt nende võimekusele kas läbi teleri või telefoni pakutav digiabiline, mis tuletaks meelde päevarutiini ja edastaks hooldustöötajale kliendi olukorra kohta infot ning andmete vahetamine riigi ja kohalike omavalitsuste vahel, mis puudutab inimese poolt retseptiravimitele tehtud kulutusi.   

Ideede edasiarendamist jätkatakse peatselt avaneva ESF konkursi “Innovatiivsed lahendused sotsiaalhoolekande teenustes” ning linna arendusprojektide ja hangete raames.

Innovatsioonipäeva korraldas Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koostöös Connected Health klastri ja Targa linna klastriga.

Teaduspargi Tehnopol meeskond aitab avaliku sektori asutustel ja ettevõttel oma innovatsioonipotentsiaali kaardistada ja uusi vajalikke lahendusi arendada. Täpsemalt loe Tehnopoli veebilehelt.

  

TTÜ Akadeemilise Meeskoori kontsert “Men from Next Door”

30. mail kell 18.00 toimub Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori (TAM) kontsert “Men from Next Door!”. Kontsert leiab aset Tehnopol Startup Inkubaatori fuajees (Mäealuse 2/1 I korrus) ning on tasuta kuulamiseks kõigile huvilistele.

Meeskoori juured pärinevad maalt Põhja-Euroopas, mis on kaetud metsadega ja ümbritsetud paestest kallastest. Nad tähistavad 100 aasta möödumist Eesti iseseisvumisest ja tahavad jagada laulurõõmu kuulajatega Eestis ja Skandinaavias. Meeskoor on peatselt minemas reisile Norra ja Islandile, Teaduspargi Tehnopol kontsert on ainulaadne võimalus kuulata reisil kavas olevaid lugusid.

Men from Next Door kontsertreis koosneb Norra, Islandi ja Eesti meeskoorimuusika koorekihist, sisaldades vaimustavaid teoseid meie naabritelt Põhja-Euroopas.

TAM on pühendunud parima meeskoorimuusika toomisele kuulajateni üle terve maailma. Nad on võrdselt kirglikud tutvustamaks Eesti heliloojaid, kes on andnud neile imelise muusika, mida nautida ja südamelähedaseks pidada.

Nad toovad teieni teoseid heliloojatelt Edvard Grieg, Þorkell Sigurbjörnsson, Ēriks Ešenvalds, Veljo Tormis ja Pärt Uusberg. Koori juhatab Peeter Perens ja Siim Selis.

EAS koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol kutsub teid Targa Tööstuse ideepäevale 8. juunil Tehnopoli linnakusse

Ideepäeva eesmärgiks on tiimidena leida ning disainida innovatiivseid ärimudeleid tööstussektorile, milles tänased füüsilised tooted oleksid kombineeritud digitaalsete lahenduste või teenustega. Päeva alustuseks inspireerib teie loovust ja kujutlusvõimet Tööstus 4.0 ja IoT ekspert Matthias Barbian Siemens MindSphere'ist. Teie ideed aitavad reaalselt toimivaks ärimudeliks vormida parimad kohalikud ning rahvusvahelised mentorid, kelle hulgas on ka Protex Balti ning Tiki Treileri projektide osalised - kummagi ettevõtte uuenduslikud ärimudelid tööriietuse ning treilerite ümber on Eesti publikule edulugudena juba tuttavad.

Ideepäev on ingliskeelne ja osalejatele tasuta. Registreeru siin.

Ootame kõiki huvilisi tööstusettevõtetest, IT-firmadest, disainiagentuuridest, ülikoolidest ja mujalt, et muuta Eesti suurimat majandussektorit veel ägedamaks. 

Ideepäeva korraldavad EAS koostöös Teaduspargiga Tehnopol ja see toimub Industry 4.0 In Practice konverentsi kõrvalprogrammina.

Sügisel järgneb ideepäevale arendusmaraton, kus meeskonnad saavad oma ideelahendusi edasi arendada ning prototüüpida.

Lisainfo leiad aadressil www.tehnopol.ee/tarktoostus.

Vaata ka Facebook üritust siit.

Tehnopol ja koostööpartnerid sõlmisid pikajalise koostöölepingu Lõuna-Koreaga

Reedel, 11.mail kirjutati Lõuna-Korea pealinnas Seoulis alla pikaajaline mitmepoolne koostöölepe Korea Health Industry Development Institute’i ja Eesti, Soome, Rootsi ja Läti tehnoloogiaorganisatsioonide vahel.

Koostöölepe sõlmiti Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhitud rahvusvahelise projekti CB Health Access raames ning selle eesmärgiks on järgneva viie aasta jooksul toetada Eesti, Soome, Rootsi ja Läti ettevõtete sisenemist Lõuna-Korea turule ning Korea ettevõttete koostööd Euroopas.

Projekt CB Health Access on Tehnopoli, Tartu Biotehnoloogia Pargi, Turu Teaduspargi, Swecare Foundationi, Swedish Medtechi ja ENIXUS Balticsi ühisprojekt, mis pakub tervise valdkonna ettevõtetele tuge sisenemaks Lõuna-Korea, India, Uganda ja USA turgule. Projekti toetab Interreg Central Baltic programm.  

Rohkem infot: https://www.cbhealthaccess.eu/

Silvia Carteri digiturunduse ja -strateegia töötuba Teaduspargis Tehnopol

12. juunil kell 10.00 tuleb Tehnopol Startup Inkubaatorisse kõnelema Silvia Carter digiturundusest ja digistraategiast. Iga startupi arengu jaoks on välisturule sisenemine oluliseks pöördeks ning digiajastul on selleni jõudmiseks tähtis tugev strateegia, kus veebikampaaniate ja sotsiaalmeedia kaudu võib enda tuntust kasvatada peaaegu üleöö.

Kuidas luua digilahendustel põhinev müügistrateegia, mis toetab sinu startupi ekspordi kasvu? Kuidas kohandada oma veebilehte ja SEO otsisõnu? Kuidas kasutada rahvusvahelist sotsiaalmeediat enda startupi kasuks? Mis on inbound marketing ja millist väärtust toodab sinu startup tegelikult?

Need on ainult mõned küsimused, millele aitab vastata turundusguru Silvia Carter, kes on juhtinud rahvusvahelist agentuuri To Web Or Not To Web üle kümne aasta.

Kogenud turundajana on ta pühendanud osa karjäärist startupide nõustamisele, jagades soovitusi nii mitmes Euroopa kiirendis, kui ka praktiliste töötubade raames.

Lisaks poolepäevasele seminarile on kuuel kiiremal startupil võimalus 1-1 mentorpooltunniks, kus Carter keskendub juba täpsemalt sinu startupile.

Oled kindel tulija? Registreer aadressil https://goo.gl/forms/WSYPT1ympl4iCWwV2. Kohad on piiratud! 

Teaduspargi Tehnopol ja Startup Inkubaatori klientidele on üritus tasuta. Teistele päevase töötoa pilet 70€+KM.

Päevakava:
10:00 - Päeva sissejuhatus
10:15 - 1. samm: Ettevalmistus
11:45 - Lõunapaus
12:15 - 2. samm: Teostus
13:30 - Kohvipaus
13:45 - 3. samm: Tõus
14:30 - Päeva kokkuvõte
15:00-18:00 - 30-minutilised üks-ühele kohtumised

Lisainfo saamiseks kirjuta Startup Inkubaatori kogukonnajuhile Triinule (triin.ilves@tehnopol.ee)

Teadmistepõhine Eesti – kuidas me siis sinna ikkagi jõuame?

10.mail toimus Teaduspargis Tehnopol Kaja Kallase neljas kevadine seminar. Kui eelmisel aastal arutleti töötamise uue reaalsuse ja selle üle, kuidas töötamine on ajas muutunud ning milliseid oskusi on tulevikutöökohtadel tarvis, siis loogiliselt jõudsime ka selleni, kuidas peab haridussüsteem muutuma, et vastata uue aja vajadustele. Sealt omakorda jõuti majanduseni üldisemalt.

Kaja Kallas tänab kõiki kaasamõtlejaid, kes kohale tulid ja eriliselt huvitavaid esinejaid Robert Kitti, Lili Milanit ja Janika Leostet, kes katsid teadmistepõhise Eesti võimalikkuse erinevaid aspekte.

Paari tunniga maailma ei muuda ja demokraatia ongi oma loomult aeglane protsess, aga Kaja jaoks on siiski oluline, et igal koosmõtlemisel oleks tulem. (Huvitav, et eesti keeles on eraldi sõna koos töötamise kohta (koostöö), aga mitte koos mõtlemise kohta.)

Kaja jaoks koorusid tulemina välja järgmised teemad:

Sellega olid kõik ka absoluutselt nõus, et teadus- ja arendustegevuse rahastust tuleb suurendada. Majanduse arengu jaoks on vajalik, et intellektuaalne omand (nt patent), mis tegelikult raha sisse toob, kuulub meile, mitte välisinvestoritele. Et kõrgest lisandväärtusest hiljem kasu saada, tuleb sellesse investeerida. Iga „targalt“ teadusesse investeeritud 1 euro annab 10-20 aasta pärast tagasi 7-10 eurot. Kõikides riikides, kus innovatsioon on tähtsal kohal, on teadus-arendustegevus väga selgelt väärtustatud. Euroopa innovatsiooniedetabelis on Eesti paraku langenud 15. kohale.

Seminaril jäi kõlama mõte, et kui me võrdselt kõike rahastame, saavadki kõik vähe ja edulugusid tõenäoliselt ei teki. Kui me aga riigina defineerime oma prioriteedid, oleme me edulugudele soodsama pinnase loonud. Kaja möönab, et prioriteetide valimine ei ole lihtne ja me ei teagi ette, kus aastate pärast areng võib tulla, aga valiku tegemata jätmine ei ole parem valik.

Meil on paraku aga koostöö kasupotentsiaal veel avastamata. Pean oluliseks, et meil on doktorante, kelle teadustöö on otseselt seotud ettevõtetega ning et meie teadlased töötavad mõnda aega erasektoris. Siin on ka paralleel poliitikaga – mida laiapõhjalisem on kogemus, seda avaram on vaade. Lisaks tuleb kaaluda rakendusuuringute instituudi loomist, mis viib osapooled kokku ja mille fookus on majandusliku potentsiaaliga uuringutel.

Euroopa Komisjoni hiljutises eelarve ettepanekus on teadus- ja arendustegevusele ja innovatsioonile ette nähtud ligi 115 miljardit eurot. Seda on 45 miljardit rohkem kui praeguse eelarveperioodi ajal. Need on õnge-tüüpi toetused. Toetused, mis õigesti kasutamise korral annavad tõuke edasiseks iseseisvaks arenguks ja edulugudeks.

(Allikas: Kaja Kallase blogipostitus)

Tehnopoli sooduskoodiga Upgraded Life Festivalile 20% soodsamalt

Põhjamaade ja Baltikumi üks suurim tervise startuppide üritus Upgraded Life Festival toimub sel aastal 31. mai-1. juuni Helsingis, Euroopa ühe suurima haigla HUS-i linnakus. Oodatakse seegi kord üle 1000 osaleja.

Ürituse eesmärk on kokku tuua tervise ökosüsteem - idufirmad, investorid ning tervishoiu spetsialistid, ettevõtted, avalik sektor ja akadeemia - et saada strateegilisi ja sisukaid kontakte koostööks ja tervishoiu innovatsiooni edendamiseks.

Festivali 2-päevane pass Tehnopoli ja Connected Health klastri klientidele soodustus -20%. Koodi saamiseks kirjuta kitty.kubo@tehnopol.ee

Rohkem infot ürituse kodulehelt: http://www.upgradedlifefestival.com/

Pileteid saab soetada SIIT.

Kesk-Läänemere programmi neljas taotlusvoor on avatud!

Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt rahastatav Kesk-Läänemere programm toetab piiriüleseid ühisprojekte, mis hõlmavad Soome, Rootsi, Läti ja Eesti partnereid, kelle eesmärgiks on koostöös heade naabritega midagi piirkonna heaks ära teha.

Programmi raames toetatakse projekte, milles osalevad vähemalt kahe programmi piirkonna partnerid.  Programmi sekretariaat asub Turus (Soome) ning EAS täidab Eesti infopunkti rolli. 

Projektitaotlusi saab tehniliselt hakata esitama EMS-süsteemi alates 15.10.2018. Taotlusvoor suletakse 16.11.2018. Seega on praegu just õige aeg hakata projektitaotlusi  ette valmistama!

Taotlemiseks avatakse järgnevad toetussuunad:

Kuna 4. taotlusvoor tuleb ühe-etapiline (kohe tuleb programmile esitada täistaotlused ning  ei ole enam võimalust taotlust enne põhitaotluse esitamist parandada), siis on väga oluline, et taotlejad läbiksid oma projektiideedega nõustamise programmi sekretariaadi juures. Sekretariaadi töötajate kontaktid leiate programmi veebilehelt.

Täpsemat infot leiate programmi veebilehelt www.centralbaltic.eu ja EAS kodulehelt.