Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonda hakkab juhtima Shipitwise´i endine juht

Varasemalt Shipitwise´i juhtinud Ragmar Saksing alustas tänasest tööd Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonnajuhina.

Saksingu sõnul on ta hariduselt merebioloog, kes on viimased 18 aastat töötanud tehnoloogiavaldkonnas. „Uuel ametikohal saan need kaks esmapilgul üsna erinevat valdkonda omavahel ühendada, et aidata kaasa Eesti rohetehnoloogia ettevõttete arengule ja välisturgude vallutamisele,“ selgitas Saksing.

Teaduspargi Tehnopol juhi Jaak Raie on veendunud, et Saksingu  tulekuga saab Tehnopol veelgi juurde ettevõtjalikku vaadet, mis aitab kiirelt mõista klientide valukohti ja leida just neile enim sobivaid lahendusi. „Mul on hea meel, et Tehnopol meelitab jätkuvalt ligi väga ägedaid inimesi, kelle ideede, oskuste ja tegutsemisjulgusega saame pakkuda oma portfellis olevatele ettevõtetele abi oma ettevõtte innoveerimisel, uute toodete arendamisel ja ekspordivõimekuse suurendamisel,“ ütles Raie.

Praeguseni Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonda juhtinud Kairi Sülla läheb märtsist lapsehoolduspuhkusele.

Teaduspark Tehnopol koondab energia- ja keskkonnatehnoloogia kohalikke ja rahvusvahelisi kompetentse pakkudes ettevõtetele tuge äri- ja tehnoloogiaarenduseks, koostööpartnerite leidmiseks ja välisturgudele laienemiseks. Lisaks pakub Tehnopol koos PAKRI Teadus- ja Tööstuspargiga ka füüsilist keskkonda innovaatiliste targa linna toodete ja teenuste prototüüpimiseks, testimiseks ja tootmiseks.

Teaduspark Tehnopol on Baltimaade suurim teaduspark, mis toetab uute perspektiivsete tehnoloogiate kasutuselevõttu ja kiirendab tehnoloogiapõhiste ettevõtete arengut.

Tehnopoli kino kutsub! “Rodeo. Unistus tõotatud maast”

Teaduspargi Tehnopol kinos linastub EV100 sünnipäevakuu puhul hoogne dokumentaalfilm Mart Laari esimesest valitsusest rääkiv "Rodeo". 

Aeg: 28. veebruaril kell 18:00

Koht: Küberneetika maja saalis „Veenus“ aadressil Akadeemia tee 21/1 https://goo.gl/maps/GP45NXnyJzK2 

Taasiseseisvunud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme. Soov “plats puhtaks lüüa” – vabaneda täielikult okupatsiooniaja pärandist ja eelmise valitsuse „pehmest“ teest, teeb Eestist välismaal eduka üleminekuriigi musternäidise. Aga kodumaal saadab Laari valitsust üks skandaal teise järel. Usalduse hoidmisest ja kaotamisest rääkiva loo keskmes on konflikt aatemeeste ja pead tõstva uue majanduseliidi vahel, kus peaministril jääb häid valikuid järjest vähemaks.

See on avameelselt ja paraja eneseirooniaga jutustatud ühe kaasaegse riigi loomise lugu. Lugu noortest idealistidest, kellest saavad poliitikud.

Režissöör: Kiur AarmaRaimo Jõerand

Aasta: 2017

Kestvus: 75 min

Keel: eesti, inglise, rootsi, soome

Subtiitrid: inglise

TASUTA! Kõik huvilised on oodatud! 

Vaata Facebooki üritust siit: https://www.facebook.com/events/296990394164111/ 

Kuula järele! Hepta Group ja droonide maailma viimased trendid R2 Agenda Tehnikaminutites

Tehnopol Startup Inkubaatoris kasvav Hepta Group käis eelmisel nädalal Raadio 2 Agenda saate Tehnikaminutites. 

Mida kujutavad endast taksot sõitvad droonid või elektriliine analüüsivad droonid? Või kas õhusõidukid võtavad tõesti maapealse transpordi üle? Ettevõtte CEO Henri Klemmer rääkis raadiosaates droonide maailma viimastest trendidest ning lähemalt Hepta Groupi enda tegemistest. Hepta Airborne droonid on nimelt ainulaadsed Eestis - nad lendavad kuni 600km ning neid saab kasutada elektriliinide jälgimiseks. Loe lähemalt siit: https://www.tehnopol.ee/eesti-idufirma-hepta-airborne-hakkab-600-kilomeetrit-lendavate-droonidega-elektriliine-jalgima/ 

Kuula raadiosaade järele siit: https://r2.err.ee/680921/agenda

Järgmisel kolmapäeval 22. veebruaril kell 14:20 saad R2 Agenda Tehnikaminutites kuulda juba järgmise põneva Startup Inkubaatori ettevõtte tegemiste kohta!

Anna oma panus piiriüleste e-teenuste arendamiseks!


Hea ettevõtja!

Oled Sa tegutsemas peale Eesti ka teistes Läänemere regiooni riikides? Kas Sa puutud kokku erineva bürokraatiaga nendes riikides, mis ei lase Sul tegeleda Sinu põhitööga?

Sügisest alates osaleb Tehnopol Läänemere regiooni projektis DIGINNO (“Digital Innovation Network”), mille raames soovitakse luubi alla võtta Läänemere regiooni ettevõtjatele olulised avalikud teenused, mille piiriüleseks arendamine lihtsustaks nende igapäeva tööd. Kutsume Sind üles andma tagasisidet, millised piiriülesed e-teenused vajaksid parandamist ning millised on üldiselt Sinu ootused avalikele teenustele.  

Lisainfo saamiseks ja tagasiside andmiseks, võta ühendust maarit.jalakas@tehnopol.ee 

https://www.diginnobsr.eu/

Digilahendused krooniliste haiguste käsitlemises: KOK FOOKUSES kogemus

Erinevaid osapooli kokku tooval üritusel tutvustatakse kroonilisele obstruktiivsele kopsuhaigusele (KOK) keskendunud innovatsiooniprogrammi tulemusi ja arutatakse, kuidas uudseid digilahendusi Eesti tervishoiusüsteemis kiiremini kasutajateni viia.

KOK FOOKUSES programm otsib uudseid lahendusi, kuidas KOKiga elavaid inimesi tõhusamalt üles leida ja nende ravi tulemuslikumalt korraldada. Programmi on Eesti Kopsuarstide Seltsi algatusel ja kõiki osapooli kaasates läbi viinud Connected Health klaster.

Programmi innovatsioonifondist rahastati kolme lahendusidee prototüüpimist ja testimist. Arendusi viiakse ellu klinitsistide ja tehnoloogiaettevõtjate koostöös. Nendeks arendusteks on KOK nutika skriiningu ja SPG protsess esmatasandil (Järveotsa Perearstikeskus, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Dermtest ja Diagnostic Match), raske KOK haige kodumonitooringu teenus (Tartu Ülikooli Kopsukliinik, Cognuse, Quretec) ja pulmonoloogilise taastusravi eneseabi rakendus KOKi patsiendile (Tartu Ülikooli Kopsukliinik, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, MotionChart).

Innovatsioonile annavad hoogu GlaxoSmithKline, Novartis ja Boehringer Ingelheim.

Lisainfo ja osalemishuvi korral: Kitty Kubo, Connected Health klaster,  kitty.kubo@tehnopol.ee, 55654535

Connected Health klaster ühendab Eestis kõik tervise valdkonna innovatsiooniks vajalikud osalised: tervisetehnoloogia ettevõtted, klinitsistid ja kliinikud, tervishoiu regulaatorid ja rahastajad ning T&A asutused. Klastri partnerite visioonis on Eesti tervisetehnoloogia lahenduste tekkeks ja kasvuks parim paik maailmas. Klastri tegevusi veab eest SA Tallinna Teaduspark Tehnopol ja toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastri meede.

Lisainfot KOK FOOKUSES programmi kohta leiat siit! 

Level11 KUTSE: Tule tutvu Ajujahi strartupidega koostöö eesmärgil – 7. märtsil kell 14:00

Hea innovatsioonihuviline,

Kutsume Sind kohtuma algava hooaja Ajujahi uudsete tehnoloogiliste startupidega ning leidma nendega koostöövõimalusi oma äri edendamiseks!

Tallinna Teaduspark Tehnopol ja BDA Consulting viivad läbi suurettevõtete ja startupide koostööprogrammi Level11. Programmi peamine eesmärk on algatada ning kiirendada startupide ja suurettevõtete vahelisi koostööprojekte, mille tulemusel sünniks ühistöös uus toode või teenus, senise toote või teenuse edasiarendus või kombineeritud pakkumine. Selliste projektide tekitamiseks vajalike arendusvõimaluste väljaselgitamiseks korraldame suurettevõtete ja startupide vahel 1:1 matchmaking kohtumisi, kus osapooled saavad oma huve ja vajadusi täpsemalt selgitada ning ühisosa leida.

Spetsiaalne Ajujahile pühendatud matchmaking üritus toimub kolmapäeval, 7. märtsil kl 14:00-17:00 Teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatoris Mustamäel aadressil Mäealuse 2/1, Tallinn (II korrus). Tule kohale ja kuula startupide pitche, et valida, kellega koostööprojekti arutada soovid.

Veelgi parem - broneeri endale huvitavate startupidega 1:1 kohtumine juba ette ära, et olla kindel, et neil just Sinuga kohtumiseks vaba ajaaken jääb. Selleks loe osalevate startupide toodete ja teenuste ning nendega koostöövõimaluste kohta siin ning märgi üritusele registreerimisel vastavasse lahtrisse, millise startupiga kohtuda sooviksid. Üritusel broneerime kohtumisteks kuni 30 min aegu.

Registreerida saab SIIN: https://level11.ee/uritused/

Tee seda kiiresti, et olla kindel, et Sind huvitava startupiga kohtumise ajad juba broneeritud ei ole!

Level11 koostöökiirendi kutsub osalema!

Level11 koostöökiirendi aitab suurettevõtte ja startupi ühisarenduse tulemuslikult ellu viia. Meie mentorid ja eksperdid aitavad suurettevõttel teha arendusinvesteeringud targalt ning hoiavad startupettevõtte tootearenduse õigel rajal. Koostöökiirendi kestab 6-9 kuud vastavalt koostööprojekti iseloomule. Kogu kiirendi programm koostatakse lähtuvalt koostööprojektist ning ettevõtete iseloomust.

KOOSTÖÖKIIRENDIS PAKUME TEILE järgmist tasuta abi ja tuge:

Mentorite ekspertiisvaldkonnad: ärijuhtimine, tootearendus, IP, turundus ja müük, tehnoloogia juhtimine, uudsed ärimudelid, prototüüpimine ja testimine

Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaatoris toimuvad erinevad üritused ja koolitused, mis on kiirendis osalevatele ettevõtetele tasuta või erihinnaga

Vastavalt projekti iseloomule kaasame vajadusel lisaeksperte projekti edukaks elluviimiseks. Õigeaegset lisaeksperdi kaasamist koordineerib võtmementor

Kiirendis osalevatel ettevõtetel on võimalik tasuta kasutada Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaatori koostöötamiskeskust aadressil Mäealuse 2/1.

Vastavalt projekti arengustaadiumile ja vajadusele viime koostööprojekti osapooltele läbi töötubasid

Level11 on suurettevõtete ja startupide koostööprogramm, mida viivad ellu Kredex ja Startup Estonia koostöös BDA Consultingu ja Teaduspargiga Tehnopol.

Vaata lisa https://level11.ee/kiirendi

Level11 koostöökiirendi ootab ühisavaldusi

Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Gorosko kutsub kõiki Eesti ettevõtteid liituma Level11 koostöökiirendiga! Miks? Projekti eesmärk on kokku viia startupid ja suurettevõtted, et käivitada ühiseid arendustegevusi, mis viiksid uute innovaatiliste toodete ja teenusteni. Level11 pakub selleks igakülgset tuge. Täida avaldus siin: https://level11.ee/kiirendi/Idee saab esitada kuni 15.märtsini kl 23:59!

Posted by Level11 on 15. veebruar 2018. a.

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator ootab ägedaid kosmose idufirmasid

Möödunud aasta sügisel avatud Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Estonia) ootab 50 000 euro suurusele arendustoetusele kandideerima ägedaid ja innovaatilisi idufirmasid, kelle äriidee põhineb kosmosetehnoloogiate kasutamisel nii maa peal kui kosmoses.

Teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško sõnul on kandideerima oodatud kõik ettevõtted, kelle tootel või teenusel on seos kosmosega. „Täna ei teadvusta paljud ettevõtted, et tegelikkuses on ka nende toode või teenus kosmosega seotud või võiks seda olla. Satelliitnavigatsiooni või kaugseire andmeid kasutavad lahendused, kosmoses kasutuses olnud materjalid või tehnoloogiad – need on vaid mõned näited lahendustest ja toodetest, mida ootame kandideerima,“ selgitas Goroško.

ESA BIC Estonia juhi Andrus Kurvitsa sõnul aitab 50 000 euro suurune toetus meeskondi tootearenduses kõvasti edasi. „Juba sügisene voor näitas, et Eesti on tõepoolest äge kosmoseriik ning meil on inimesi ja ettevõtteid, kes arendavad kosmosega seotud innovaatilisi lahendusi. „Eelmisel aastal andsime koostöös Tallinna ja Tartu linnaga välja esimesed toetused, mis on mõeldud tootearenduseks ja selle kaitseks. Arendustoetuse saanud ettevõtetelt ootame suuri tegusid rahvusvahelisel turul. Kevadises voorus, mis juba käib, on plaanis võtta vastu veel kuni kaks kosmosega seotud idufirmat,“ oli Kurvits optimistlik.

Kandideerimise tähtaeg on 8. märts 2018 ning täpsem informatsioon koos vajalike dokumentidega on leitav https://www.esabic.ee/

Kosmose äriinkubaatori eesmärk on luua uusi töökohti ja arendada kohalikku majandust.  Inkubatsiooniprogramm aitab edendada kosmosega seotud äriideid, pakkudes neile tehnilist tuge ja  ärinõustamist. Aastas toetavad üle Euroopa tegutsevad kosmose äriinkubaatorid enam kui 140 uue ettevõtte tegevust ja kasvu. 

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Eesti) on esimene omataoline Baltikumis. Tegemist on üleeuroopalise inkubaatorite võrgustikuga, kuhu kuulub 18 kosmose äriinkubaatorit. Inkubaatori eesmärk on viie aasta jooksul aidata 20 Eesti idufirmal jõuda rahvusvahelisele turule, pakkudes neile toote või teenuse arendamiseks 50 000 euro suurust stardirahastust koos valdkonnaspetsiifilise mentorlusega.

ESA BIC Eesti juhtpartner on Tartu Teaduspark, kes pakub koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol inkubatsiooniteenust Tallinnas ja Tartus.

ESA BIC Eesti konsortsium koosneb kaheksast partnerist: Tartu Teaduspark, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Tartu linn, Tallinna linn, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Observatoorium ja Kredex.

Rohkem infot ESA BIC Eesti kohta: https://www.facebook.com/esabicestonia/

Prototron toetab 2018. aastal teadlasi ja leiutajaid 130 000 euroga

Eesti suurim tehnoloogiliste äriideede rahastu Prototron suurendab oluliselt oma toetussummat ning muudab kandideerimise paidlikumaks. Nutikaid tooteideid saab esitada 15. märtsini.

Swedbanki, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli koostöös 2012. aastal loodud Prototron tähistab tänavu kuuendat tegutsemisaastat kogutoetusega 130 000 eurot, mis jaguneb kevad- ja sügisvooru vahel. Summa pole veel lõplik, sest erasektori suurenenud investeerimis- ja mentorlushuvi tulemusel võib rahastu toetusumma aasta lõpuks veelgi kasvada.

TTÜ ettepanekul on kandideerimisnõuded prototüüpide rahastamiseks muudetud paindlikumaks. Kui siiani oli ülikool keskendunud oma Prototronis osalevatele teadusarendusprojektidele, siis nüüd on TTÜ riskirahastaja rollis - valmis toetama kõigi taotlusvoorudes osalejate äriideid. Tehnikaülikooli teadusprorektor Renno Veinthali sõnul muudab senisest avatum teaduspõhiste äriideede toetamine tootearenduse ja turule sisenemise kättesaadavamaks nii TTÜ liikmeskonnale kui teistele taotlejatele. „Oma ettevõtlusidee elluviimiseks uute kontaktide ning rahastuse saamine on teadlase jaoks erakordne võimalus. Prototron on  suurepärane näide era- ja avaliku sektori edukast koostööst. Sellisest koostööst küpsevaid vilju ootabki Eesti majandus ja avalikkus avasüli. Toetust saanud ideedest võrsuvad ärilised edulood kinnitavad, et investeeringud teadus- ja arendustegevusse tasuvad ära“ kinnitab Veinthal lisades, et oma idee võivad esitada nii tudengid, doktorandid, teadurid kui ettevõtjad.

Prototroni nõukogu on suurendanud ka toetuse summat, mida on võimalik ühele tiimile eraldada. Rahastu tegevjuht Jana Pavlenkova sõnul on selle eelduseks, et kõnealune idee on teistest peajagu üle. „Meeskondade vajadus suurema algtoetuse järele on kasvanud, sest tootearendustöö maksumus on samuti oluliselt tõusnud,“ põhjendab Pavlenkova. Prototron peab pidevalt läbirääkimisi uute rahastajate kaasamiseks. Kaasasutajatele lisaks panustavad tänavu Tallinna linn ja Elering.

Rahalise toetuse kõrval on väärtuseks omaette Prototroni mentorite kogemuste ning kontaktvõrgustiku jagamine edukamate taotlejatega. Näiteks kaasneb rahastusega kuuekuuline start-up inkubatsioon Tallinna Teaduspargis Tehnopol ja tasuta õigusabi Hedman Partnersilt. Pavlenkova sõnul on tormilise kiirusega muutuva ärimaailma märksõnadeks täna julgus ja pealehakkamine. “Sageli toob edu just mitmekesisus, nii läheb hästi rahvusvahelistel meeskondadel, kus on esindatud erinevas vanuses ja erinevate kogemustega mehed ja naised,” ütleb Pavlenkova.

Viie aasta jooksul on Prototronist läbi käinud enam kui 2900 idee, mille hulgast on oma tehnoloogiale prototüübi ehitamiseks rahalist tuge saanud 58 meeskonda kogusummas 670 000 eurot. Prototroni toetusel on edukalt turule toonud 24 uut toodet.

www.prototron.ee

Narva äriinkubaator OBJEKT Multimedia Future Hub ootab kandidaate!

Digix, Narva Kolledž ja Teaduspark Tehnopol käivitavad üheskoos Narvas asuva venekeelse äriinkubaatori - OBJEKT Multimedia Future Hub-i! 

Eesmärk on lihtne, aga ambitsioonikas: programmis osalejad jõuavad eksporditurule 6–8 kuuga.

Venekeelse inkubatsiooniprogrammi raames toimuvad seminarid ja kohtumised Narva mentoritega, samuti on korraldatud üritused, koolitused ja kohtumised Tallinna investoritega. Programm on mõeldud meedia-, kommunikatsiooni-, hariduse ja kultuuri, virtuaalse ja täiendatud reaalsuse, sisuteenuste (content services), mängude arendamise jne projektide jaoks.

Programmis osalemise perioodil on igal idufirmal ja alustaval ettevõtte võimalus saada soovitusi personaalsetelt mentoritelt, kelle Digix valib välja just teile, areneda koos isikliku juhendajaga ning osaleda koolitustel. Programmi tulemuseks on esimese investeeringu kaasamine ja oma kaupade ja teenustega eksporditurule minek.

Programmis võivad osaleda mitte ainult Eestist pärit start-up’id, vaid ka teistest Balti riikidest, SRÜst ja Venemaalt, kui teie ettevõte on juba registreeritud või registreeritakse Eestis, sh e-residentsuse kaudu. Võite üritustel ja kohtumistel mentoritega osaleda isiklikult ja kasutada Tartu Ülikooli Narva Kolledžis olevaid ruume või reaalajas interneti vahendusel, kui viibite mõnes teises riigis.

Loe täpsemalt aadressil: http://digix.eu/narva/

Küsimusi võib esitada e-posti aadressil: info@objekt.is ning taotlusvormi saab kuni 24. veebruarini täita siin: https://docs.google.com/…/1FAIpQLScdiv4HXBnXyME4Ri…/viewform