Vaata videot: Euroopa suurima säästva energia idufirmade konkursi Eesti finaal kutsub kaasa elama!

31.oktoobril toimub Tallinnas, SEB Innovatsioonikeskuses Teaduspargi Tehnopol eestvedamisel koostöös InnoEnergyga Euroopa suurima säästva energia idufirmade konkursi PowerUp! 2017 Eesti finaal! 

Eesti lõppvõistlusele pääsenud 8-st tiimist parim saab kutse osaleda konkursi finaalis, mis leiab aset selle aasta novembris Budapestis, kuhu oodatakse osa võtma idufirmasid ja ettevõtteid 23 Kesk- ja Ida-Euroopa riigist. Finaali võitjaid ootavad rahalised auhinnad (kuni 20 000 €) ning ligipääs mõjukale InnoEnergy Highway® kiirendile (investeering kuni 150 000€), mis aitab ideed ja projektid reaalselt turule tuua.

Kolmandat aastat järjest toimuva võistluse eesmärgiks on säästva energia valdkonnas tegutsevate parimate idufirmade välja valimine ja nende maailmaturule jõudmise toetamine ja kiirendamine. Säästva energia fookusvaldkonnad on järgmised: taastuvenergia, alternatiivne energia, puhas fossiilenergia, ohutu tuumaenergia, säästlik kodumajapidamiste ja tööstuslik energiakasutus, energia tõhus salvestamine ja jaotus, nutikodud, -hooned ja -linnad ning energiaturvalisus.

Noortele ettevõtjatele annab konkurss uusi teadmisi ning tuge tootearenduse ja -kaitse osas, võimaluse turule tulekuks ning meeskonnatöö kogemuse või ligipääsu iduinvesteeringule. Ühtlasi saavad osalejad ligipääsu 150 suurimale partnerorganisatsioonile, kes energiavaldkonnas tegutsevad.

InnoEnergy on säästva energia valdkonna uuenduste eestvedaja Euroopas, mida toetab Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituut. InnoEnergy koostööpartneriks Eestis on alates 2015. aastat Tallinna Teaduspark Tehnopol. Ühisteks eesmärkideks on toetada Eesti energiavaldkonna innovaatiliste ettevõtete arengut, jätkusuutlikkust ning investorvalmis seadmist.

Peagi selgub PowerUp! 2017 Eesti finaali ajakava, tutvustame kõiki finaali pääsenud tiime lähemalt ning avalikustame esinejad! Jälgi Facebooki üritust ja registreeru:  https://www.facebook.com/events/109329303112816/

Kristjan Lepik: miks suured ja väiksed ettevõtted peaks koos tegutsema ehk Teleporti ja MOVE Guidesi lugu

Eesti startup jättis tavapärased startupi investeerimisraundid vahele ja kaasas möödunud suvel koos MOVE Guidesiga 48 miljonit dollarit, kirjutab MOVE Guidesi tootejuth Kristjan Lepik. Digiportaalis Geenius kajastatud artikkel põhineb uue innovatsiooniprogrammi Level11 avaürituse ettekandel. Level11 on Tehnopoli ja BDA Consultingu juhitud programm, mis toob kokku Eesti edumeelsed suurettevõtted ja nutikad idufirmad ning pakub võimalust teineteiselt õppida.

Suurfirmad üritavad tihti tänu kulude optimeerimisele väärtusloomest olemasolevate lahendustega viimast võtta ja jõuavad varem või hiljem paratamatult olukorda, kus arendusressurss on viidud miinimumini. Ettevõte suudab küll tagada olemasoleva äri säilimise, kuid kasvuks vajalikud mustrid on ära optimeeritud.

Tean, millest räägin, sest tootejuhina globaalses tarkvaraettevõttes MOVE Guides puutun igapäevaselt kokku sellega, kuidas tarkvara suurettevõtete tööd mõjutab. MOVE Guides on ettevõte, kes kevadel ostis ära startupi Teleport, mis on asutatud Sten Tamkivi poolt kolm aastat tagasi.

Kui me Teleporti ehitama hakkasime, tahtsime teha firmat, mis lahendaks maailmas mõne probleemi, et sellest ka kasu oleks. Nägime, et inimesed on sageli vales kohas – sünnitakse juhuslikult kuhugi ja võib-olla ei ole selles riigis õiget rakendust nende oskustele.

Ehk peaksid nad kusagil mujal olema? Teisalt on maailmas 3500 linna, kus elab üle 200 000 elaniku ja kes tegelikult otsivad neid oskustega inimesi. Oli justkui puudu platvorm, kes neid kokku viiks.

Nii sündiski Teleport, kes aitab andmete põhjal leida inimestel parima elukoha ja linnadel puuduolevad inimesed. Aga iga idufirma ehitamine peidab endas teatavasti päris palju riske, määramatust ja segadust, piiratud on ka ressursid.

Ei teadnud ka meie algul, kas seda teenust maailmale ka tegelikult vaja on. Kahe aasta eest oli meil umbes 10 000 kasutajat, kes olid oma andmeid Teleportiga jaganud – palkadest, eelistuste ja asukohtadeni välja. Mõtlesime, et seda pole küll vähe, aga mitte ka palju.

Ja siis saabus päev, kus ühe päevaga tuli meie saidile 12 000 registreeritud kasutajat, sest üks Prantsuse noorteblogi oli meist kirjutanud. Siis nägime, et tarkvara toimib ja tundus, et äkki inimestel ikka on seda vaja. Aga kohe kerkis üles teine – kus siin see raha peidus on? See on iga startupi elus oluline küsimus ja kui ei ole, siis see startup pakib end varsti kokku.

Tänaseks on Teleportil üle 300 000 kasutaja üle maailma. Ettevõttesse raha otsimisega tegelesime väga erineva nurga alt enne, kui aru saime, et inimeste liikumine üle maailma on kindlasti probleem, aga lihtsam on raha leida ärikliendilt – olgu see siis riik, linn või ettevõte.

Nii alustasimegi läbirääkimisi mitme suure tehnoloogiaettevõttega, kes võiksid meie tarkvaraga oma tööd efektiivsemaks muuta ja maksta meile selle eest litsentsitasu.

Samal ajal algasid läbirääkimised ka meist kümme korda suurema MOVE Guidesiga (150 töötajat vs Teleporti 12), kes on siiski ka veel noor ja kiiresti kasvav tehnoloogiaettevõte, mille eesmärgiks on aidata äriklientidel viia töötajaid koos kõigi nende eludega ühest riigist teise.

Tuleb välja, et see on üks vajalik teenus, kus aastas liigutatakse 200 miljardit dollarit. Alustasime koos tarkvara arendamist partneritena, aga jõudsime üpris kiiresti selleni, et otstarbekaim on koos teha ja siis tuligi MOVE Guides meie juurde ülevõtmispakkumisega.

Enamus Teleporti tiimist töötab uues ühisettevõttes edasi, sealhulgas ka mina, sest meie ettevõtete kultuurid on sarnased. Meil on väga lõbus, kasv on väga kiire ja palju huvitavaid asju juhtub – varsti on oodata ka uudiseid!

Kui märtsis oli lehtedes uudised, et MOVE Guides ostis Teleporti, siis meie seisukohast võib seda ka vaadata nii – jätsime Teleportiga tavapärased startupi investeerimisraundid A ja B vahele, saime endast kümme korda suurema ettevõtte osaks ning tõstsime möödunud suvel koos MOVE Guidesiga 48 miljonit investorite raha, et selle pealt kasvada järgmisesse faasi.

Teleporti lugu on näide sellest, kuidas koostöö erineva suurusega ettevõtete vahel võiks toimida ja miks see oluline on. Kas peaks olema suur või väike, et midagi innoveerida?

Väikestel on eelis olla kiire ja paindlik, aga innovatsioon vajab ka suurte stabiilsust. Seega oluline on tunda oma võrgustikku ja vaadata, kuidas ja kellega koostööd teha, et midagi maailmas paremaks muuta.

 

(Allikas: geenius.ee ; Autor: Tiina-Liina Uudam)

Tööstusettevõtted ja startupid hakkavad üheskoos paremat tulevikku looma

23.novembril toimub Prototroni ja EIT RawMaterials'i eestvedamisel esmakordselt Teaduspargis Tehnopol tööstusettevõtete ja startupide Cross-Pitch üritus “BalticPlus”.

Tööstus on Eesti majanduse alustala. Samuti on Eesti IT arenduste suunanäitaja maailmas.
Tulevikus on tööstuse väljakutse nutikas tootmine ja digitaliseerimine, mille mõju on väga suur – tänu robotiseerimisele suurenevad efektiivsus, kiirus ja paindlikkus. Kõikide protsesside järgimine ja optimiseerimine viib ka ressursside efektiivsemaks kasutamiseks ning keskkonnasäästlikuks tootmiseks. Uutsete lahenduste nagu IoT, suur andmed, tehisintellekt jne sisseviimist tööstuses nimetatakse tööstuse neljandaks revolutsiooniks ehk Tööstus 4.0 generatsiooni sündimist.

Tööstuse kõige kriitilisem tegur on juurdepääs väliste innovaatorite kasutamata potentsiaalile, samas kui viimastel on vähe teadmisi tööstuse ees seisvatest tegelikest probleemidest.

Startupid saavad aidata innovatsiooni tõhustada tööstusettevõtetes: personali haldamise tarkvara, ohutuse tõhustamine, keskkonna nõuetele vastavaks viimine ehk green-tech. Paljud tööstusmasinad juba täna toodavad suure hulgal andmeid,aga kuidas neid hallata ja maksimaalset kasumit teenida? Eesti startupidel juba pakkuvad mõned tööstuse jaoks sobilikud lahendused, aga paljud ideed on veel töös.

Cross-pitch üritus on loodud rahvusvahelise koostööplatvormiks, kus tööstusettevõtted saavad kokku startupidega, et arutada olemasolevaid lahendusi ning nende rakendatavust tööstuses. Otsitakse peamiselt toormaterjalide protsesside digitaliseerimise ja robotiseerimise lahendusi; ohutuse ja keskkonnameetmete seire tõhustamiseks; kaevanduste ja toorme protsesside visualiseerimise ja kommunikeerimise tavainimestele.

Kuidas osaleda cross-pitch üritusel?

EIT RawMaterials ja Prototron korraldavad Cross-Pitch üritust “BalticPlus”, et kokku viia tööstused, startupid ja ideetajad, insenerid, kes sooviksid lahendusi pakkuda toormaterjalide töösturitele.
Osalemiseks saavad idee-omanikud – startupid, insenerid, leiutajad, IT-firmad – täita avalduse Prototroni kodulehe kaudu kuni 20.oktoober 2017.a. Edasipääsejad valitakse 3.novembriks 2017.a, kellele suunatakse vastav kutse Cross-Pitch üritusele. Enne üritust saavad valitud meeskonnad saavad ärisektori ja tööstusala ekspertidelt juhendamist, mentorlust ning pitchimise treeningut.

Lahendusi pakkuvaid tiime ootavad auhinnad

Üritus kulmineerub ideede pitchimise konkursiga, kus žürii valib parima lahenduse. Žüriis on tööstuse ja äri eksperdid.
Auhinnad:

Lisainfo ja programm.

Soeta sTARTUp Day 2017 pilet Tehnopoli sooduskoodiga!

8. detsembril toimub Tartus juba teist aastat järjest sTARTUp Day ärifestival. Ürituse peateema “From Zero To Hero” (tõlkes: “Nullist kangelaseks”) koondab ettekandeid ja seminare rahvusvaheliste idufirmade juhtidelt, kes on ise väheste vahenditega kasvatanud edukaid ettevõtteid. 

sTARTUp Day 2017 nime kandev suurüritus toimub teaduskeskuses AHHAA, mis muudetakse ürituse raames tõeliseks iduettevõtete mekaks. Külalised saavad nautida hommikust õhtuni kestvat sisutihedat programmi, mis on jaotatud 4 lava, 2 töötoa ning terve teaduskeskuse peale.

Ettekannete kõrval on ühele lavale koondatud liftikõned. Terve päeva vältel on võimalik laval oma müügikõne esitada investoritele, partneritele ja tulevastele klientidele. Lisaks on Firelight-nimelisel laval võimalus esitada küsimusi tuntud inimestele.

Küsimusi ootab ning enda kogemusi tuleb jagama ka Rick Rasmussen, UC Berkeley ülikooli õppejõud. Rasmussen on tundnud ka suure raha lõhna – kolm ettevõtet, mille juhtivtöötaja ridadesse ta on kuulnud, müüdi koguarvestuses 8 miljardi dollari eest.

Ricki sõnul ootab ta ürituselt võimalust ka ise midagi kõrva taha panna: “Eestil on väga kõrge maine ettevõtluse ja ettevõtete juhtimise osas, mistõttu ootan eelkõige ideede vastastikust vahetamist.”

Võrreldes eelmise aasta avaüritusega, saab sel aastal kogeda mitmeid uuendusi ja üllatusi. “Oleme kokku pannud veelgi sisukama programmi ligikaudu 100 esinejaga. Kohtumiste eelkokkuleppimise rakendus loob paremad võimalused partnerite ja investoritega kohtumiseks. Sisukad on ka üritusele eelnev ning järgnev päev – toimuvad EstBAN juubeligaala, koolitused ning rahvusvaheline moeturg,“ sõnas festivali peakorraldaja Ermo Tikk strateegilistest muudatustest

Teemakäsitlused on samuti mitmekülgsemad. Vaatluse alla tulevad sealhulgas tootearendus, biotehnoloogia, bränding, andmete turvamine, kosmose tehnoloogia ja palju muud.

Idufirmas Starship Technologies arvutite visiooni ja taju eest vastutav Kristjan Korjus võtab ette palju kõmu tekitanud masinõppe teema. “Masinad on meie elu teinud järjest mugavamaks juba aastatuhandeid. See protsess kiireneb ning sellega kaasa minemine on olnud riikidele ja inimestele väga hea. Samas on mul endalgi natukene kõhe tunne, kui nüüd hakkavad masinad meilt ära võtma ka mõtlevaid töid,” avas Korjus ettekande tagamaid.

Oluliste teemakäsitluste kõrval saavad kõik külalised see aasta tasuta pääsme ka järelpeole, mis saab olema suurejooneline sündmus kõrvalasuvas Turu spordihoones.

Kasutades Tehnopoli sooduskoodi "TehnopolHero" on pilet sulle vaid 49€! (tavahind kuni 179€) Kood kehtib kuni 31.oktoobrini. 

Piletid saadaval www.startupday.ee

 

(allikas: geenius.ee) 

Tallinnast saab üleilmse kliimahäkatoni pealava

Tallinn on valitud samaaegselt sajas maailma linnas toimuva kliimamuutuste häkatoni pealavaks. 24 tundi kestva ja Climathoni nime kandva ajurünnaku fookuses on säästlik linnatrasport.

Keskkonnaministeeriumi, Cleantech ForEsti ja Climate-KIC korraldatava Climathoni eesmärk on leida toimivaid lahendusi kliimamuutuste leevendamiseks ja nende vastu võitlemiseks. Tallinnas toimuva häkatoni teemaks on säästlik linnatransport. See jaguneb kolme alateema vahel: tark transpordisüsteem, jalgrattaliiklus ning autojagamine ehk ride-sharing. Teisisõnu peavad väljatöötatud lahendused tõhustama meie linnaliiklust nii, et see oleks vähem saastavam.

Climathoni avab 27. oktoobril keskkonnaminister Siim Kiisler ning otselülitusena saavad sellest osa kõik Climathonil osalejad üle maailma. “Nutikad leiavad kliimaeesmärkides üles uued ja uudsed ärivõimalused madala süsinikusisaldusega ringmajanduse suunas. Majanduskasv, sellega kaasnevad uued töökohad ja üldine heaolu on teie kõigi peades ja kätes,“ sõnas keskkonnaminister Kiisler ning lisas, et Eestile kui innovatsioonialtile ja paindlikule e-riigile on see kahtlemata hea võimalus linnatranspordi uuele tasemele tõstmiseks. Et ideed ja lahendused ei jääks ainult Tallinnasse, kutsub keskkonnaminister Climathonist osa saama ja ajurünnakut jälgima ka teiste Eesti linnade elanikke.
Climathonist toimuvad otseülekanded kõikidesse ajurünnakul osalevatesse linnadesse üle maailma. 28.oktoobri hommikul esitletakse ideid žüriile. Parimatel ideedel on võimalus saada reaalselt teostavateks lahendusteks ja/või areneda startup'ideks.

Iga-aastase kliimahäkatoni traditsioon sai alguse 2015. aastal Pariisi kliimakonverentsi eel. Ürituse populaarsus on järgnevate aastatega kiiresti kasvanud ning Climathon 2017 saab olema seni suurim rahvusvaheline kliima-alane häkaton maailmas. 2016. aastal võttis Climathonist osa 59 linna, kahekordistades sellega 2015. aastal osalenud linnade arvu. Häkatonil tuldi mullu välja 2330 ideega.

Euroopa Liidu suurima kliimainnovatsiooni edendaja Climate-KIC haridusdirektor Ebrahim Mohamed ütleb: “On väga inspireeriv näha, et kliimamuutuste vastane võitlus iga aastaga hoogu juurde kogub. Sel aastal on Climathoni korraldajate kui ka häkatonil osalejate arv erakordselt suur. Climathon aitab üles ehitada ühtset kogukonda ning seda mitte ainult kohalikul tasandil, vaid tekib ka ülemaailmne kliimamuutuste vastu võitlejate kogukond. Üheskoos mõtteid vahetades, ideid jagades ning ühise eesmärgi nimel töötades õpime me üksteiselt palju.”

Climathon Tallinn korraldaja Cleantech ForEst tegevjuht Erki Ani lisab: “Äärmiselt hea meel on olla sellise suure ürituse korraldamise juures. Meil on hea võimalus näidata Eesti innovatsiooni rohetehnoloogias ja ühiskonna arengut väga laiale ülemaailmsele publikule, kelle seas on olulised keskkonnaorganisatsioonid ja huvigrupid. Auhindadena oleme välja pannud ideede edasist arendamist toetavad võimalused, nagu näiteks otsepääs maailma suurimasse roheideede programmi ClimateLaunchpad. Lisaks ka kuuekuulist tuge Tehnopoli Startup inkubaatoris, et aidata ideel turule jõuda. Samuti veel põnevat ja huvitavat Pakri Teadus- ja Tööstuspargilt ja ELMO RENT 2.0 elektriautode lühirendilt. Cleantech ForEst Eesti rohetehnoloogia startup kogukonna edendajana kannab hoolt, et loodud ideed leiaks sobiva rakenduse ja jõuaksid õigete inimesteni.”

Climathon on osa ka Eesti EL Nõukogu eesistumise ametlikust ürituste kavast, mis tõstab esile Eesti tegevusi ning innovatsioonisuundi madala süsinikuga majanduse suunas.

 

(Allikas: ituudised.ee)

Kasuta küberturvalisuse eksperdi Pablos Holman töötoas osalemiseks Tehnopoli sooduskoodi!

Olete oodatud osalema Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu korraldatud küberturvalisuse töötoas "Hacker mindset. From the mind of World Renown Hacker". 

Töötuba viib läbi tunnustatud futurist, häkker ja innovaator Pablos Holman, kes on paljudel tippkonverentsidel rääkinud teemal, kuidas häkkeri mõttemaailma kasutada ettevõtte uute ärimudelite loomiseks. Tema arvates peaks igas ettevõtes olema inimesi, keda huvitab, kuidas olemasolevat ärimudelit lammutada, muuta ja seeläbi midagi innovaatilist luua.

3. novembril toimuvas praktilises töötoas käiakse läbi teekond, kuidas antud mõtteviisi oma äris rakendada.

Teaduspargi Tehnopol klientidele promokoodiga "Tehnopol" soodushind 150€! (tavahind 220€)

Osalemiseks registreeru hiljemalt 27.oktoobril siin!

Lisainfo projektijuhilt Maarja Rannama maarja.rannama@itl.ee

www.itl.ee

 

 

Tööstusturundus seminaride sari Eesti arendus- ja tootmisettevõtetele

ESTRONICS klaster korraldab Industrial Marketingi seminaride sarja, mis on mõeldud eelkõige tootmis- ja arendusettevõtetele, kus müügitegevusega tegelevad insenerid ja ettevõtte juhid eraldi turundusosakonna või -juhi asemel.

Koolitaja Lars Wallin omab pikaajalist (elektroonika)tööstuskogemust ning räägib turundusteooriast ning oma kogemustest.

Koolituse esimene osa on planeeritud kahele päevale – 31.10 ja 03.11, teine osa 21. novembriks (vahepealsel ajal tegelevad osalejad kodutööga). Edasine töö toimub ettevõtete vajadustele tuginedes otse Lars Walliniga, s.t. osalema ei pea kindlasti kohe kõigis moodulites.

Seminarid on mõeldud eelkõige väiksematele ja keskmise suurusega ettevõtetele, kellele ei ole oma turundusosakonda ning igapäevase turundusega tegelevad erialaspetsialistid. Oodatud on nii arendus- kui tootmisfirmad eri valdkondadest. Koolitaja Lars Wallin omab pikaajalist kogemust tööstusvaldkonna turundusest, eelkõige elektroonikatootmisest. Kursusel käsitletakse elektroonikatööstuse, masinatööstuse, plastitootmise, insenerifirmade jm näiteid. Seminarid ja materjalid on inglise keeles.
Kursusel õpetatakse aktiivõppe kaudu järgmisi teemasid:
- mis on turundusplaan ja miks peab see ettevõtetel oma toodetele ja teenustele olema;
- tööstusturunduse põhiteemad;
- isiklik juhendamine turundusplaani koostamiseks kursusel osalevatele ettevõtetele.

Rohkem infot seminaride sarja kohta leaid siit: Industrial Marketing2017

Seminari esimese osa hind on 500 eurot, teise osa hind 250 eurot, haridusasutustele vastavalt 250 ja 125 eurot.

Teaduspargis Tehnopol tegutsev Eesti Elektroonikatööstuse Liit on klastri asutaja ja katusorganisatsioon.

Lisainfo: 

Ele Merike Pärtel 

56654357 

ele.partel@estonianelectronics.eu

 www.estonianelectronics.eu 

Teaduspargis Tehnopol asub Eesti suurim siseturvalisuse IKT keskus

Tallinna Teaduspark Tehnopol laieneb, avades Mustamäel uue 11 500 ruutmeetri suuruse  kaksiktornidest koosneva bürookompleksi. Ühe torni  rentnikuks on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), kes on hoonest kujundanud Eesti suurima siseturvalisusega tegeleva IT-maja.

Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie sõnul on uus bürookompleks  teine etapp Mäealuse tänava arendusprojektist, mis peaks tulevikus koos Astlanda Ehitusega saama järje, et tulla vastu suurettevõtete huvile kasvatada oma äri just siinses soodsas keskkonnas. „Vaid Teaduspargis Tehnopol on koos ainulaadne kombinatsioon startupilikult kiirest innovatsioonivõimekusest, Tallinna Tehnikaülikooli ja IT Kolledži teadmistepagasist ning tehnoloogiasektori säravaimatest ettevõtetest,“ selgitas teaduspargi juht.  

Raie sõnul on Teaduspark Tehnopol juba täna Baltimaade suurim teaduspark, mis on koduks nii suurtele IT hiidudele nagu Skype, Fujitsu ja SMIT aga ka uutele tõusvatele tehnoloogiastaardidele nagu Starship Technologies, Cybernetica ja Trinidad Wiseman. „Kokku tegutseb siin üle 200 erineva organisatsiooni ja tehnoloogiaettevõtte, kus käib igapäevaselt tööl 4000 inimest.“

  

Arhitekt Kalle Rõõmuse projekteeritud uue kompleksi üks ankurrentnikest on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), mis pakub siseturvalisusega seotud infosüsteemide haldust ja arendust Häirekeskusele, Päästeametile, Politsei- ja piirivalveametile, Sisekaitseakadeemiale ja Siseministeeriumile. Teenuste üldarvult, mille IT-poolt arendatakse ja käigus hoitakse, on SMIT Eesti suurim siseturvalisuse valdkonna IKT-keskus.

Inimesed puutuvad SMITi infosüsteemidega märkamatult kokku näiteks siis, kui politseinik tänaval dokumente kontrollib, kui on vaja helistada hädaabinumbril 112, tekib soov ületada piiri või tellida isikut tõendavaid dokumente. SMITi erinevad lahendused aitavad koos päästjate, politseinike ja ametnikega ennetada õnnetusi ja päästa elusid.

  

SMITi juht Ragner Paevere ütles, et tihti ei piisa töötajatele enam ainult huvitava töö tegemisest, üha enam peetakse oluliseks ka häid töötingimusi, töö asukohta ja töökohta ümbritsevat infrastruktuuri. See kõik on tööandja valimise juures oluline. „Eks täna on meil, samamoodi nagu teistelgi IT ettevõtetel, vaja rohkem mõelda väärtustele, mis meid tööjõuturul atraktiivseks muudavad. Puudu on eelkõige töötajatest, kes oma oskustelt on arendajad ja IT arhitektid. Kogenud ja tarkade inimeste värbamiseks tuleb neile aga pakkuda ka häid tööruume ja asukohta," lisas Paevere.  

Mäealuse tänava bürookompleksi ehitaja Astlanda Ehituse juhatuse liikme Kajar Kruusi sõnul oli 9 miljoni euro suuruse ehitusmaksumusega hoone rajamine  Astlandale jätkuvaks koostööprojektiks pikaajalise partneri Tehnopoliga.  “Meil on hea meel, et saame anda omapoolse panuse teaduspargi ettevõtluskeskkonna arendamisel. Ühtlasi on see hea näide avaliku ja erasektori toimivast ning heast koostööst,” kommenteeris ta.

(Fotod: Ardo Kaljuvee) 

Kui sa veel ei ole registreerunud Nordic-Baltic Dynamics innovatsioonikonverentsile, siis on viimane aeg!

Teaduspark Tehnopol koostöös Rootsi Teadusparkide ja Inkubaatorite Ühendusega (SISP) korraldab 26.-27. oktoobril Nordic-Baltic Dynamics konverentsi Stockholmis. Tegemist on Baltimaade ühise innovatsioonikonverentsiga, mille peateemaks on Building Resilience for a Stronger Tomorrow. Tule ja saa teada, kuidas teaduse, tehnoloogia ja äri paremini ühendamine aitavad kasvatada organisatsioonide vastupanu- ning taastusvõimet üha kiirematele muutustele nii majandus- kui sotsiaalpoliitilises keskkonnas.

Teiste hulgas astuvad konverentsi üles: 

Vaata kõiki konverentsi esinejaid ja teemasid: https://nordicbalticdynamics.eu/en/programme

Konverentsi eesmärgiks on tuua kokku Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi teaduse, ettevõtluse ja innovatsiooni ökosüsteemide helgeimad pead, et üksteise tegemistest ja kogemustest rohkem õppida ning leida senisest enam kokkupuutepunkte järjest globaliseeruvas konkurentsis püsimiseks. 

Veel viimaseid päevi on võimalik osta piletit hinnaga 390 eur + KM! 

Vaata lisa ja registreeru kohe: https://nordicbalticdynamics.eu/

Teaduspargis Tehnopol avas uksed R-kiosk

4.oktoobril avas Tehnopoli linnakus aadressil Mäealuse 2/2 esimesel korrusel uksed uus rikkaliku söögi- ja joogivalikuga R-kioski pood.

Lisaks on Tehnopoli linnakus alustnud viimaste kuude jooksul tegevust veel mitmed asukohateenused: