Cybernetica: suudame oma unikaalse teadmuse ja kogemusega pakkuda tervishoiu valdkonnas uut kasu ning kvaliteeti

Tehnopoli juhitud Connected Health klastriga liitus Cybernetica. Nende portfell sisaldab e-valitsemise tehnoloogiaid, küberturvalisust ja privaatsustehnoloogiaid, ent üha enam tegelevad nad arendustegevuste ning innovatsiooniga ka tervise valdkonnas.

Tervise valdkonnaga olid Cybernetical esimesed kokkupuuted juba 15 aasta eest, kui nad aitasid Tartu Ülikooli Kliinikumil arendada e-laborit. Klientide huvi tervisega seotud arendus- ja innovatsiooniprojektide vastu on viimastel aastatel suurenenud ning tervise valdkonna projektide osakaal muudkui kasvab.

Cybernetica tuumiktehnoloogiate rakendamisest on tervishoiu valdkonnas selgelt kasu ning neil on alati olnud valmisolek teha koostööd tervisesektori klientidega. „Näiteks andmevahetustehnoloogia võimaldab võtta kasutusele erinevates kogumites hoitavad andmed ning seeläbi luua tervishoius uusi teenuseid, mis on mugavad nii kliendile kui ka teenusepakkujale,“ rääkis Cybernetica privaatsuskaitse konsultant Triin Siil.

Kvaliteetsed ja tulevikukindlad digiteenused

Cybernetica tahab olla partneriks ettevõtetele, kes loovad terviseandmetel põhinevaid täppismeditsiini lahendusi ja muid personaliseeritud terviserakendusi. „Tervishoius on andmete korduvkasutus suureks valuks. Me teame ja oleme tõestanud, kuidas seda valu kaasaegsete tehnikatega ravida,“ lausus ta.

Samuti näevad nad endal olulist rolli andmemahukate poliitika- ja teadusuuringute võimaldamisel, et aidata välja töötada uusi viise tervisemurede ennetamiseks ning raviks. Terviseinnovatsiooni elluviimine peab rajanema andmekaitse innovatsioonil – viimases on Cybernetica esirinnas mitte ainult Eestis, vaid kogu maailmas.

25 tegutsemisaasta jooksul on ettevõttel tekkinud korralik kogemuste pagas, millest suure osa moodustab põhjalik infoturbealane teadmus ja võimekus täita kõrgemaid turva- ning funktsionaalsusnõudeid. Ehkki nad tegutsevad peamiselt valitsuste tehnoloogia- ja konsultatsioonipartnerina, pole selle kogemuse ja teadmuse rakendamine Siili sõnul tegelikult sektori- või valdkonnaspetsiifiline. „Meie eesmärgiks on alati luua kvaliteetseid, turvalisi ja tulevikukindlaid digiteenuseid. Suudame oma unikaalse teadmuse ja kogemusega ka tervishoiu vallas uut kasu ning kvaliteeti pakkuda ja soovime kindlasti kasvatada selle valdkonna klientide hulka oma portfellis,“ lisas Siil.

Edukad koostööprojektid välismaiste tegijatega

Ettevõte on teinud privaatsustehnoloogiate ja küberturvalisuse alast koostööd näiteks Šveitsi personaalmeditsiini ühe lipulaeva, Sophia Geneticsiga, samuti on neil olnud viljakas koostöö privaatsustehnoloogiate valdkonnas GlaxoSmithKline’iga.

„Koroonapandeemia alguses osalesime HOIA rakenduse loomises, olles selle turva- ja andmekaitse arhitektuuri eestvedajaks,“ tõi Siil näiteks. Lisaks on Cybernetica Sotsiaalministeeriumi tellimusel koostanud analüüse terviseandmete teisese kasutuse ja personaalmeditsiiniga seotud küsimustes.

Hetkel on neil töölaual teise klastri liikme, Cognuse’i, projekt CoNurse, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja EASi vahenditest rakendusuuringute programmi raames. Koostöö kohta saab lähemalt lugeda siit.

Connected Health klastrist loodavad nad leida uusi koostööpartnereid ühiste teadus- ja innovatsiooniprojektide elluviimiseks. Nad tahavad aidata ehitada innovaatilisi teenuseid tervise ja heaolu tagamiseks, mis tuginevad Cybernetica teaduspõhistel andmekaitse- ja infoturbetehnoloogiatel.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhitav Connected Health klaster on Eesti suurim tervisetehnoloogia kogukond, mis koondab nii terviseteenuse osutajaid, tervisetehnoloogia ettevõtteid kui ka kõiki teisi valdkonna olulisi huvigruppe. Klastri abiga on võimalik teha siseriiklikke koostööprojekte ning eksportida tervisetehnoloogilisi lahendusi ka teistesse riikidesse. Klastri tegevusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega