Suitsiidset käitumist on Eestis põhjalikult uuritud juba ligi 30 aastat

Connected Health klastriga liitus Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut (edaspidi ERSI), mis tegeleb peamiselt suitsiidikäitumise ennetamise ja vaimse tervise edendamisega. Klastrist loodavad nad leida koostööpartnereid, kellega koos luua vaimset tervist toetavad innovaatilisi lahendusi.

ERSI projektijuht Rainer Mere rääkis, et instituudi näol on tegemist organisatsiooniga, milletaolist teist Eestis ei leidu. „Oleme väike, paindlik ja eraõiguslik asutus, mis on juba ligi 30 aastat põhjalikult uurinud suitsiidset käitumist,“ selgitas Mere. Tänaseks on loodud koolkond laialdaste tööalaste sidemetega peamiselt Euroopas (Maailma Terviseorganisatsioon, Euroopa Komisjon, ülikoolid, instituudid), aga ka maailmas laiemalt ning muidugi ka lokaalselt.

ERSI suuremad projektid on hetkel seotud Euroopa Komisjoni rahastusega, hõlmates partnereid paljudest erinevatest riikidest. „Seda oleme teinud varasematel aastatel ja jätkame ka edaspidi,“ sõnas Mere. Aastate jooksul on nad tihedat koostööd teinud ka Eestis asuvate partneritega (nt Sotsiaalministeerium, Tervise Arengu Instituut, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool jne).

Klastriga liitus ERSI eelkõige selleks, et leida partnereid, kel on soov ja tehniline kompetents luua uusi, innovaatilisi ja digitaalseid vaimse tervise toetamiseks mõeldud lahendusi, hõlmates sealjuures suitsiidset käitumist ja depressiooni. „Meie aastakümnete jooksul kogutud suitsiidialane erialane kogemus, teadlikkus ja asendamatu know-how  teeb meist hea koostööpartneri,“ kinnitas Mere.

ERSI tegemistega saab end kurssi viia nende kodulehe vahendusel. Detailsema info ERSI kohta leiab ka siit

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega