Accelerate Estonia

AccelerateEstonia (aEstonia) on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt algatatud programm, mis toob kokku era- ja avaliku sektori, et koostöös arendada välja ettevõtlus- ja seadusandlik keskkond. See annab võimaluse luua efektiivsemalt uusi ärimudeleid, tooteid ja teenuseid.

Accelerate Estonia programmis olevatele projektidele annab hoogu ja piloteerimise faasi korraldab Teaduspark Tehnopol.

Hack the Crisis ja The Global Hack

13.-15. märts viis Accelerate Estonia koos Garage48’ga läbi online häkatoni Hack the Crisis, mille eesmärk oli arendada välja lahendused, mis aitavad Eestil koroonaviiruse kriisist tugevalt väljuda ning luua konkurentsieeliseid kriisijärgseks ajaks.

Kõigest paari tunniga korraldatud online hackathon kogus kiirelt tähelepanu. Esitati ligi 100 ideed, millest 33 leidsid endale meeskonnad, kes asusid 48 tunni jooksul oma lahendusi välja töötama. Eesti online hackathonil osales üle 1100 inimese ning seda 20+ riigist ja 14 ajatsoonist.

Häkatonist sai kiirelt globaalne ettevõtmine ning 9.-12. aprillil 12 000+ osalejat rohkem kui 98 riigist tulid kokku, et 48 tunni jooksul arendada praktilisi lahendusi COVID-19-st tingitud olukorra leevendamiseks. Ülemaailmsest liikumisest sai rohkelt meedia kajastust saanud The Global Hack.

Sellel suurepärasel teekonnal on Teaduspargil Tehnopol olnud au kaasa lüüa korralduses alates esimesest häkatonist. Accelerate Estonia, mis on MKMi ja Teaduspargi Tehnopol koostöös loodud programm, on üheks The Global Hack häkatoni initsiaatoriks. 

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid